logo

1.BODRUM DENİZ MÜZESİ RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Bodrum’da Halikarnas Balıkçısı konulu “Çocuk Resim Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bodrum Deniz Müzesi tarafından 7. ve 8. sınıflar arasında konusu “Halikarnas Balıkçısı” olan “Çocuk Resim Yarışması” gerçekleştirildi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Bodrum Deniz Müzesi’nde düzenlenen törenle verildi. Törene, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Turgay Kaya ve İMEAK DTO Bodrum Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç de katıldı.

1.lik ödülü olan Mavi Yolculuğu Eda Kallemoğlu, 2.lik ödülü olan Sualtı Fotoğraf Makinesini Defne Tahsin, ve 3.lük ödülü olan Yelken Kursunu Leyla Bener aldı.

Ayrıca BODTO sponsorluğunda mansiyon ödülleri ve tüm diğer katılımcılara kitaplar ve deniz kabuklarından oluşan ödülleri verildi. İsmet Kabaağaçlı Noonan 3 başarı ödülü ve 3 mansiyon ödülü alan öğrencilere, babasının kitaplarını imzalayarak hediye etti. Her katılımcıya müze tarafından sertifikaları verildi.

Açılış konuşmasını yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Halikarnas Balıkçısını ve onun Bodrumunu anlattığı sözlerinde çok yönlü kişiliğinden, eserlerinden, Mavi Yolculukları başlatmasından bahsetti. Ardından konuşmasını yapan İMEAK DTO Bodrum Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç ise eski Bodrum ve yeni Bodrum’la ilgili karşılaştırmalar yapıp, Halikarnas Balıkçısı’nı andı.

Seçici Kurulun, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Musa Köksal, Dr. Öğr. Gör. Barış Yılmaz ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu olduğu resim yarışmasına katılan resimlerin katalog çalışmalarının da yapılacağı müze müdürü tarafından duyuruldu.

 

#

SENDE YORUM YAZ