logo

14 Haziran 2016

“Sanatın ve Sevginin Duvarlara Taşınması”

Gümüşlük Çevre Sanat Derneği çevre duyarlılığının artırılması için etkinliklerine devam etmektedir. Gümüşlük Kemal Durmaz İlk ve Ortaokuluyla ortaklaşa yapılan etkinlik de öğrencilere çevre bilinci kazandırma çalışmaları yapıldı.

“Hayalinizde ki Gümüşlük “ konulu kompozisyon yarışması

İlk üçe girenlere törenle ödülleri verildi. Gümüşlük çevre sanat derneği başkanı İ.Hakkı Zırh yaptığı açıklamada; dernek olarak Gümüşlük de çalışmalara devam ettiklerini, daha çok da gençlere çevre bilincinin kazandırılması için çalışmalar yaptıklarını bildirdi. Amaçlarının yaşanabilirlik sıralamasında daha üst sıralarda bir Gümüşlük istediklerini bunun için de tüm Gümüşlük de yaşayanların daha duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Gümüşlük Kemal Durmaz İ.Ö.O bahçesin de dernek yönetim kurul üyesi  Ressam Mine Arasan tarafından organize edilen  yapılan duvar boyama etkinliği öğrencilerin ilgisini çekti. Okulun bahçesinde tüm öğrencilerin katılımıyla yapılan duvar resmi Gümüşlük de bir ilk oldu. Ressam Mine Arasan yaptığı açıklamada; duvar boyama etkinlikleri katılımcılarla beraber yapıldığından sahip çıkılması daha fazla olmaktadır, duyarlılık daha da artmaktadır. Bu duvar resimleriyle insanlarımıza mesaj vermeye devam edeceğiz. Gelecek dönemde mahallemizin birçok sokağını boyayarak renklendirmek ve bu yolla insanlarımıza çevre mesajları vermek istiyoruz. dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ