logo

16 Temmuz 2016

Bodrum’da Malatya Pazarı

Kuruyemişte 1870’li yılardan başlayarak kalitesini ve ismini İstanbul Mısır çarşısından başlatan ve günümüze taşıyan Malatya Pazarı birçok büyük ilden sonra Bodrum’da da 39. şubesini açtı.

Geçtiğimiz günlerde Bodrum Oasis alışveriş merkezinde açılış yapan Malatya Pazarı, modern teknoloji ile geleneksel üretim arasında denge oluşturarak kuruyemiş ve kuru meyve çeşitlerinde ülkenin önde gelen isimlerinden biri haline gelen Malatya Pazarı, doğal ve sağlıklı ürünlerle adından söz ettirmeye başladı.

Kuruyemiş Fikri Nereden Doğdu

Malatya Pazarını açan Hilton Bodrum Türkbükü Muhasebe Müdürü Rıfat Alpboğan, Uzun zamandır Bodrum’dayım aklımda burada bir şeyler yapmak fikri hep vardı. İl dışı seyhatlarımda nerelerde hangi ürünler var, insanlar neyi tercih ediyor hep bir araştırma içindeydim. Bodrum’u da göz önüne alarak gözlemlerim doğrultusunda Kuruyemiş üzerine Bodrum’da iş yapma fikrini arkadaşlarımla paylaştım. Arkadaşlarımda benim gibi Bodrum’un kuruyemiş üzerine kaliteli bir yere ihtiyacı olduğunu fikrinde birleşince, Hilton Bodrum Türkbükünde asistanım olan ve şimdi Malatya pazarının da müdürlüğünü yapan Mehmet Yetek’inde beni cesaretlendirip bu işi yaparız demesiyle böyle bir maceraya atıldık dedi.

Neden Malatya Pazarı

Ben bir Türkiye’nin birçok ilinde bulundum, Malatya pazarının ürünlerine o yüzden yabancı değilim. Tabi Bodrum’da böyle bir yer açmaya karar verdiğimizde ince eleyip sık dokuduk. Çünkü Bodrum önemli bir yer Bodrum’a adı, kalitesi olmayan sıradan isimler ya da ürünleri getiremezdik, birçok firmayı araştırdık. Araştırmalarımızın sonucunda kalitesi ve çok uzun süre bu işte tecrübesi olan Malatya Pazarını tercih ettik.

Yeni Açmanıza Rağmen Talepten Memnunmusunuz?

Evet memnunuz.

Muhasebeci olmamızdan dolayı burayı açarken elimizde kağıt kalem hep rakamlar üzerinden gidiyorduk. Nerede açacağımız, ismimizi duyurmak falan gibi kendimiz belirlediğimiz bir süre vardı. İlk önce, yer konusunu çözdük Oasis alışveriş merkezinin bizim için en doğru yer olduğuna karar verdik. Açılışı yaptığımız ilk günden buyana da bizim beklentilerimizin üzerinde bir sirkülasyon sağlandı.

Müşterileriniz Malatya Pazarıyla İlgili Tepkileri Var mı?

Evet var.

Birçok müşterimiz Malatya Pazarı ismine yabancı değil. Oasisse alışverişe gelen insanlar Malatya Pazarının burada açıldığını gördüklerinde mutlu oluyorlar. İlk defa bizden alışveriş yapan insanların bir çoğu ise ikinci defa geldiklerinde ürünlerimizin kaliteli olduklarını ve Bodrum’da böyle bir yer açtığımız için teşekkür ediyorlar.

Malatya Pazarının Müdürlüğünü yapan Mehmet Yetek Bodrum’da bu kalitede bir yer olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ürünlerimizin organik ve kaliteli olması bizler için çok önemli. Yine bize has ürünümüz olan kayısı çekirdeğimiz B17 vitamini sağlıyor ve kansere önlemede de önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ