logo

16 Ekim 2016

ADANALILAR DAYANIŞMA YEMEĞİNDE BİRARAYA GELDİ

Yaklaşık dört yıldır faaliyetlerini sürdüren Bodrum Adanalılar Derneği üyeleri Dayanışma yemeğinde bir araya gelerek hasret giderdiler.

Bitez kavşağına yakın Turgutreis yolu üzerinde bulunan Çökertme Kebap evinde düzenlenen yemekte hem yeni dernek ofislerinin açılışını yaptılar, hem de geleceğe yönelik dernek çalışmalarıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Bundan sonra daha sık bir araya gelme talebini dile getiren üyeler, gece boyunca sohbet etme olanağı buldular. Geceye ilişkin görüşlerini açıklayan Bodrum Adanalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Ongun özetle şunları söyledi.

“Kurulduğu günden bu yana ısrarla tüm toplantılarımızda bölgecilik yapma gibi bir amacımızın olmadığını, aksine yaşadığımız kentin kültürüne olumlu katkı sunmak istediğimizi dile getirdik. Bu nedenle Bodrum da faaliyet gösteren diğer Anadolu dernekleriyle bir araya gelerek Bodrum Anadolu Kültür Platformunu oluşturduk. Yarımadada sosyal ve kültürel yaşama yönelik daha yararlı çalışmalar yapabilmek adına tüm derneklerin ortak kullanabileceği bir binaya ihtiyacımız olduğunu başta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olmak üzere tüm ilgili kişi ve kurumlara iletmemize karşın ne yazık ki bu konuda yeterli ilgi ve desteği göremedik. Öyle olunca da kendi olanaklarımızla bir çalışma ve irtibat ofisi oluşturduk. Bu sayede üyelerimiz ve diğer Sivil Toplum Kuruluşlarıyla daha kolay iletişime geçme olanağı bulacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü koşullar nedeniyle bu yıl 2.cisini gerçekleştiremediğimiz Çukurova Günlerini önümüzdeki haziran ayında yapmayı hedefliyoruz. Daha yakın zamanda 5 Ocak Adana’nın Kurtuluş yıldönümünü görkemli bir etkinlikle kutlamak istiyoruz. Bodrumda yapılacak içinde insan olan, tüm sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliğe dernek olarak katkı ve katılımda bulmayı amaçlıyoruz. Çukurova’nın bereketli topraklarında doğmuş, yaşamış olma şansını yakalamış tüm hemşerilerimizi derneğimiz bünyesinde birlikte olmaya çağırıyoruz.”

Yemeğe katılanlardan eski bakan, Adana Milletvekili İmran Aykut da duygularını dile getirirken” Adanalı olmak bir ayrıcalıktır ve ben ne zaman bir hemşerimle karşılaşsam heyecanlanırım. Bu nedenle bu derneğin varlığını çok önemsiyorum. Tüm hemşerilerimizin dernek çalışmalarına destek vermelerini bekliyorum.” Dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ