logo

02 Ocak 2017

DEVE GÜREŞİNİ BIRAKIP GAZETECİLERE SALDIRDILAR

Bodrum’da düzenlenen sezonun ilk deve güreşlerinde sahada organizasyonu görüntüleyen basın mensuplarına saldırdılar. Deve güreşlerinde görevlilerden bir kişi yaralanırken olayı görüntülemeye çalışan basın mensupları linç edilmekten son anda kurtuldu.

Kızılağaç Deve arenasından düzenlenen geleneksel deve güreşlerine Aydın, Denizli, Manisa, Antalya, Balıkesir, İzmir, Muğla ve Çanakkale’den 130 deve katıldı. Ücretsiz giriş yapılan Geleneksel Deve Güreşleri ne katılan güreş develeri Bodrum Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Ticaret Odası, Esnaf Odası ve Şoförler Odası Kupaları için güreştiler. Yapılan konuşmalarda terör olayında ölenler anılıp başsağlığı diyerek terör olayları lanetlendi.

HOŞGÖRÜ TEMENNİSİNDE BULUNUP MUHABİRLERE SALDIRDILAR

Deve güreşlerinde Milas’tan gelen Hakan Salahur devenin altında kalarak yaralandı. Olay yerine gelen Bodrum Belediyesi’ne ait ambulansa alınan 35 yaşındaki Salahur hastaneye kaldırıldı. Yaşanan olayı görüntülemek isteyen basın mensupları ise sahadakilerin saldırısına maruz kaldı. Kim oldukları ve ne iş yaptıkları bilinmeyen saldırganlar ilk olarak gazetecilerin görüntü almasını engelledi. Yaşanan olayları görüntülemeye çalışan gazetecinin makinası elinden alındı. Daha sonra basın mensupları fiziksel temasla saha dışına çıkarılmaya çalışıldı. O esnada bir zabıta görevlisinin ise saldırganları engellemek yerine basın mensuplarının görüntü almasını engellemesi ise dikkatlerden kaçmadı. Basın mensuplarının saldırganlarca linç edilmesini araya giren jandarma ekipleri engelledi.

Öte yandan güreş i izleyenlerinde tepkisine ve yuhalamasına maruz kalan gazeteciler sahadan son anda çıkarılarak canlarını zor kurtardı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ