logo

02 Ocak 2017

YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ…

Bugün Bodrum Kızılağaç mahallesinde gerçekleşen Deve güreşinde görevlerini yapan basın mensuplarına bir grup kendini bilmez saha görevlileri saldırdı.

Güreş organizasyonunu takip eden yerel ve ulusal basın mensupları saha görevlileri tarafından saldırıya uğradı. Görevlerini yaparken neye uğradığını şaşıran basın mensupları seyircinin de tepkisine maruz kaldı. Olay esnasında bir gazeteci arkadaşımızın cep telefonu gasp edilmiş, telefonun içerisinde bulunan görüntü ve fotoğraflar silinmiştir. Jandarma ekiplerinin araya girmesiyle linç edilmekten kurtulan basın emekçilerine yapılan fiziksel ve sözlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Bodrum gibi Dünyaya mal olmuş bir turizm kentinde bugün yapılan bu denli çağ dışı olay, son derece kaygı vericidir. Gece gündüz demeden toplumun gözü kulağı olan basın temsilcileri, bu gibi organizasyonlarda tedbir alınmadığı ve yapılan işe saygı duyulmadı müddetçe tavrını koyacaktır.

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak 2017 yılının ilk gününde sadece görevlerini yapan basın mensuplarına yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, organizasyonu düzenleyen yetkililerin konuyla ilgili gerekeni yapmasını bekliyoruz, takipçisi olacağız…

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti – Bodrum Şubesi

Share
#

SENDE YORUM YAZ