logo

11 Ocak 2017

CHP BODRUM YEREL VE ULUSAL BASINLA BULUŞTU

CHP Bodrum İlçe Örgütü, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla düzenledikleri kutlama buluşmasında ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İlçe Binasında yapılan gazetecilerle buluşma toplantısına CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen başta olmak üzere CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğolu, Gençlik Kolları Başkanı Salih Yanık, CHP İlçe Yönetim Kurulu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları Üyeleri ve CHP’li Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen katılan herkese teşekkür ederek, bu ortamda amaçlarının Bodrum’da görev yapan ulusal ve yerel basınla bir araya gelmek ve mesleki anlamda yaşadıkları sıkıntıları dile getirmelerine aracılık etmek olduğunu söyledi.

Başkan Recai Seymen, bugün gelinen noktada basın dünyasına şöyle bir baktıklarında meslekte çalışanların ekonomik ve sosyal durumlarının hiç de iyi bir yerde olmadığını gördüklerini ifade ederek, ” İş güvencesi olmadan, üzerlerindeki baskıların gölgesinde bin bir güçlükle yayın hayatına devam eden yerel basınımız ideallerine ve ilkelerine tutunarak emperyalist baskılara karşı durmaya çalışmaktadır” dedi.

Seymen,”Büyük dünya savaşlarının medya üzerinden yapıldığı, Dünya’da, basın özgürlüğü sıralamasında 175 ülke arasında son sıralarda olduğumuz, 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle Türkiye cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan 13’ü imtiyaz sahibi ve yazı işleri müdürü 146 Gazetecinin olduğu bugünlerde vatansever gazeteci arkadaşlara daha fazla ihtiyacımız var. Çağdaş ve açık bir toplumun tüm kuralları ve kurumlarıyla işlerlik kazanmasında basının yeri asla göz ardı edilemez. Çok önemli süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde basın mensuplarımıza gerçeklerin düzgün bir şekilde topluma iletilmesi noktasında çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Basın mensuplarımızca objektif, tarafsız, cesurca bir tavrın sergilenmesi ideal bir toplumun oluşumuna da büyük katkılar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Sözlerine en büyük temennilerinin basın çalışanlarının başta özlük haklarının iyileştirilmesi olmak üzere daha iyi şartlarda ve özgür bir şekilde görev yapar hale gelmesi olduğunu belirterek devam eden Başkan Recai Seymen,” Bu duygu ve düşüncülerle öncelikle Bodrum basınında emek vermiş bu yolda hayatlarını yitirmiş Aybars Atilla, İsmet İlerigelen, Mehmet İlkorur, Aydın Şenesen, Sudi İlkorur, Yılmaz Alten, Dilek Cebeci, İmran Beyaz ile Türkiye Genelinde öldürülmüş başta Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Ahmet Taner Kışlalı, Çetin Emeç, Metin Göktepe ve daha ismini burada sayamadığımız 77 Gazeteciyi rahmetle anıyor, tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP’lileri Bodrum’daki basın ile bir araya getiren toplantı, katılımcıların geleceğe dair iyi dilekleri ve temennilerinin dile getirilmesinin ardından sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ