logo

20 Ocak 2017

ÇUKUROVA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİĞİ HKM’DE

Bodrum Adanalılar Derneği tarafından düzenlenen Çukurova Kültür Sanat Etkinliği 22 Ocak 2017 Pazar günü Herodot Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Çukurovalı yazar, sanatçıların eserlerinin sergileneceği, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılacağı, yöresel tatların sunulacağı etkinlikle ilgili dernek başkanı Ayhan Ongun şunları söyledi

“Bodrum Adanalılar Derneği olarak, yarımadada yaşayan tüm Çukurovalı hemşerilerimizle dayanışmamızı sürdürmek, öte yandan da Bodrum kent kültürüne katkı koymak adına elimizden geldiğince Bodrumun sosyal ve kültürel yaşamında yer almak istiyoruz. Bu Pazar günü yapılacak mandalina festivaliyle aynı günde yapacağımız etkinlik de bu yönde attığımız bir adımdır. Bilindiği üzere, gerek kültürü, gerek doğal yapısı ve gerekse yetiştirdiği ürünler benzerlik gösteren iki coğrafyanın insanları olarak ayrılıklarımızı bir yana koyup benzerliklerimizi öne çıkarmak istiyoruz. Bodrum da yaşayan, farklı kültürlerden gelmiş Anadolu insanlarını bir çatı altında toplayarak bir kültür merkezi oluşturma hedefimizden vazgeçmiş değiliz. Bu projemizle ilgili Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon’un bize verdiği destek sözünü yerine getirmesini bekliyoruz. Tüm Bodrumluları bekliyoruz.

Etkinlikte çeşitli sergi, görsel sunum, müzik ve şiir dinletileri de yer alacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ