logo

23 Nisan 2017

BODRUM’DA AÇILAN TAKEV’İN TANITIMI YAPILDI

2017-2018 Eğitim –Öğretim yılında Bodrum’da öğretim hayatına başlayacak olan ve İlk eğitim yılında hazırlık sınıfı ile açılacak olan TAKEV Bodrum Özel Anadolu Lisesi Tanıtım Lansmanı kalabalık bir öğrenci veli katılımıyla yapıldı.

Mandarin Otel’de TAKEV OKULLARI Genel Müdürü Gönül Ketenci ‘nin katılımıyla yapılan tanımın ilk açılış konuşmasına Genel Müdür Yardımcısı Ali Korba, Müdür Başyardımcısı Nazım Erkan ve öğretmen Nilüfer Erkan ile Bodrum kurucusu emekli öğretmen Süheyla Kiraz katıldı.

İlk tanıtım konuşmasını yapan kurucu emekli öğretmen Süheyla Kiraz, Eylül ayında 72 öğrenci ve 20 öğretmen ile ilk olarak Yokuşbaşı Mahallesi’ndeki binada eğitim vereceklerini belirterek,”Kısa süre içerisinde Bitez Mahallesi’nde yapılacak ana yerleşkede eğitim vermeyi sürdüreceğiz. 30 yıllık bir hayalimi gerçekleştiriyorum. Bunca yıllık öğretmenin ilk kez bugün bu kadar heyecan duydum, çünkü eğitimde uluslararası bir kaliteye sahip bir okulumuzu dünya markası olan ilçemize kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Amacımız bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az iki yabancı dili çok iyi bilen, kendine güvenen, katılımcı, sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek” dedi.

TAKEV OKULLARI Genel Müdürü Gönül Ketenci yaptığı konuşmada TAKEV’in ilkokuldan başlayan bir eğitim süreci olduğunu, 17 yıldır hem İngilizce hem Almanca verdiklerini ifade ederek,”İzmir dışında ilk kez 2015 yılında Samsun’da başlamıştık. Bodrum bizim İzmir dışındaki ikinci eğitim yuvamız olacak. Şu anda yaklaşık 3 bin öğrenci ve 250 öğretmen ile uluslararası standartların üzerinde eğitim vermekten gurur duyuyoruz. Eğitimde beklentilerin çok değiştiği bir dönemden geçerken düşünmeyi, sorgulamayı, hayal gücünü kullanmayı, farklı bakış açısı geliştirmeyi ve bilgiyi kullanmayı öğreterek öğrencilerimizi geleceğin 30 yıl sonrasına hazırlıyoruz. Misyonumuz Atatürk ilke ve inkılaplarını içten benimsemiş, aklın ve bilimin ışığında günümüz koşullarına ve hızla gelişen dünyanın gereksinimlerine yanıt verebilen etkili, ne istediğini bilen, hedeflerine emin adımlarla ilerleyen, soran, sorgulayan yeni teknolojilere uyum sağlayan, insan haklarına saygılı, çağdaş hoşgörülü, çevreye duyarlı, entelektüel insanlar yetiştirmektir. TAKEV Okulları olarak, donanımlı ve toplumda etkin bireyler yetiştirmek için, insan kaynaklarımızı, altyapımızı, akademik bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi kullanarak fark yaratmayı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıya Bodrumlular büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık iki saat süren tanıtım toplantısına katılan 200’e yakın veliye toplantı sonunda TAKEV tanıtım kitapçıkları dağıtıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ