logo

23 Nisan 2017

KIRÇİÇEKLERİ, TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL LİGİ İÇİN MÜCADELE VERECEK

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Kırçiçeği  Bodrum Basket, ligin son hafta mücadelesinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ni ağırladı.

Ligi 19. Sırada tamamlayan Anadolu Üniversitesi karşısında oyunu baştan sona önde götüren Kırçiçekleri, maçı 102-62 kazandı.

Rahat bir maç oynayan Kırçiçekleri’nde tüm basketbolcular oyunda görev yaptı. Maçın son sayısını takımın en genç oyuncusu Tuana Eşsiz’le bulan Kırçiçekleri, sezonu 5. olarak tamamladı.

Karşılaşmanın ilk periyodunun 7.dakikasında sayı farkını 20’ye çıkaran Kırçiçekleri’nin koçu Derya Özyer, takımın tüm oyuncularına fırsat verdi. 20 sayının altına düşmeyen bir farkla devam eden karşılaşmanın ikinci periyodu da 61-37 skorla tamamlandı.

Üçüncü periyodda sadece 6 sayı üretebilen Anadolu Üniversitesi karşısında 23 sayı bulan Kırçiçekleri farkı 41 sayıya çıkardı. 4. Periyodda takımın en genç oyuncusu Tuana Eşsiz’de oyunda yer aldı. Oyunun son sayısını da, Amerikalı oyuncu Selby’nin pota altından dışarı çıkardığı pası iyi değerlendiren Tuana Eşsiz buldu. Kırçiçekleri bu basketle maç 102-62’lik skorla sonuçlandı.

Karşılaşmayı Bodrum Basket takımının ana sponsoru, Kırçiçiçeği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Meryem İpbaş’la birlikte, firmanın kurucu başkanı Kemal İpbaş’da izledi. Maç sonrası Kulüp Başkanı Yiğit Özmen’i tebrik eden Meryem ve Kemal İpbaş, Play-Off grubunda başarılar diledi. Meryem İpbaş, “Takımımız zor bir ligi başarıyla tamamladı. Bizi play-off’da çok daha zorlu maçlar bekliyor. Kırçiçeği ailesi olarak tüm ekibe teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz. Bugünkü gibi inşallah play-off maçlarında da yanlarında olacağız.” Dedi.

MAÇ ANALİZİ;

Kırçiçekleri Bodrum Basket; Melis Dilara Kaya (26 sayı-9ribaund), Shayann Raquel Selby (18 sayı-12ribaund), Dilek Dedeoğlu (12 sayı-4 asist), Gamze Türkoğlu (11 sayı-7 ribaund), Tuğçe Bezci (8 sayı-4 ribaund)

Anadolu Üniversitesi; Hatice Tuğçe Tarı (24 sayı-5 ribaund), Elif Çiğdem Anaç (18 sayı-3 asist), Özgen Bilgin (13 sayı-14 ribaund)

Share
#

SENDE YORUM YAZ