logo

25 Mayıs 2017

DANS FESTİVALİ ÇOCUK GÖSTERİLERİ İLE START ALDI

Bodrum Belediyesi’nin ve Kültür Turizm Bakanlığının destekleri ile “Bodrum Dans Kulübü” tarafından, her yıl Mayıs ayının son haftasında, düzenlenen Uluslararası Bodrum Dans Festivali bugün çocuk gösterileri ile start aldı.

Minik dansçılar Bodrum Kalesi kuzey hendehinde başlayan seremoninin ardından sırayla sundukları 24 dans gösterisi ile izleyenleri ve ailelerini adeta büyülediler. Rengarenk kostümleri, farklı dans türünden sundukları büyüleyici koreografileri ve hepsinden önemlisi dansa olan tutkuları ile kendilerini izleyen binlerce kişiye görsel bir şölen sundular.

Bugün başlayan ve beş gün sürecek festival etkinliklerinde;

 

  • İlk iki gün 14 yaş altı 499 minik dansçıdan, 48 dans gösterisi
  • Sonraki 3 günde ise 15 yaş üstü 244 Türk ve yabancı dansçıdan 32 dans gösterisi,
  • Türkiye’deki 124 tescilli dans kulübünün 996 lisanslı sporcusu ile iki gün sürecek Salsa ve Sportif Latin Dansları yarışmaları,
  • Bodrum sokaklarında uzunluğu bir kilometreyi geçen kostümlü kortej yürüyüşü ve
  • After Partilerden oluşan rengarenk bir program ile toplam sayıları 1739 kişiyi bulan bir topluluk, muhteşem bir görsel şölen sunmaya hazırlanıyor.

Geçen yıl 1171 dansçının katıldığı festivale bu yıl 1739 dansçı katılıyor. Katılım sayısındaki %48 lik bu artış ve beş gün süresince Bodrum’da konaklayan dansçı ve beraberinde gelen dansçı yakınları ile ülke turizmine yaklaşık 1,5 milyon Euro katkı sağlanması hedefleniyor.

Tamamı halka açık ve ücretsiz olan etkinlikler, Bodrum Yarımadasında faaliyet gösteren ve yaşadıkları beldeye olan sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden sponsorların değerli katkıları ile gerçekleşiyor.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ