logo

26 Mayıs 2017

BODRUM’DA HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSİYERLERİ ESERLERİNİ SERGİLEDİ

Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yıl Sonu Sergisi” Herodot Kültür Merkezinde açıldı.10 öğretmen tarafından verilen kursa katılan yaklaşık 200 kursiyer öğrencinin yüzlerce eseri sergide yer alıyor.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Milli eğitim Müdürü Emin Geçin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ünal’ın katıldığı sergi açılışına çok sayıda kursiyer ve yakınları da katıldı.

Sergide; ahşap boyama, sanatsal mozaik, çini, seramik, giysi dikimi, ahşap yakma, resim, tığ çanta örgüsü, üç boyutlu şekillendirme, temel devren, nakış kursu, tezhip sanat dalları ile yapılmış eserler büyük beğeni topladı.

Alınan bilgilere göre 2016-2017 eğitim öğretim dönemini kapsayan 6 aylık sürede Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan 430 kursa yaklaşık 10 bin dört yüz öğrenci katıldı.

Sergide, engelli özel eğitim öğrencilerinin hazırladığı ahşap ve takı tasarımlarından oluşan eserlerde yer alıyor. Sergi Cumartesi akşam saatlerine kadar ziyarete açık olacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ