logo

01 Haziran 2017

“BİR DENİZ YILDIZI DA BİZDEN” PROJESİ İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Bir Deniz Yıldızı da Bizden” projesi kapsamında yürütülen kurs faaliyetlerinin ikincisi olan “Amatör Denizcilik Hazırlık Kursu” Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik ve Meslek Yüksekokulu ile işbirliği yapılarak tamamlandı.

Kurs, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik ve Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Bodrum Sağlık Vakfı Başkanlığı işbirliğinde ilk etapta 3 hükümlüye yönelik 16 saat üzerinden gerçekleştirildi.

Üç aylık Koruma Kurulu Toplantısında açıklamada bulunan Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman şunları söyledi:

“Hükümlülerimizin topluma yeniden kazandırılarak toplumsal barışın sağlanması ve suç işleme eğiliminin önüne geçilmesi için eğitim faaliyetleri çok önemli olup, Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz aracılığıyla bu türlü kurslarımız devam edecektir. Destek veren tüm kurumlara teşekkür ederim.”

Koruma Kurulu Toplantısında daha sonra, Amatör Denizcilik Hazırlık Kursuna katılan hükümlülere Koruma Kurulu Üyelerince başarı belgeleri takdim edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ