logo

23 Haziran 2017

BODRUM’DA MİLLİ EMLAK’TAN SATILIK ALTIN ARAZİLER!

Milli Emlak Bodrum’da 1 tanesi deniz manzaralı, 2 arsa iş merkezlerine yakın ana yol kenarı olmak üzere 3 değerli arsayı satışa çıkardı. Cumhuriyet tarihinin belki de en yüksek satışları olacak İhaleler 20 Temmuz-3 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü Bodrum’un gözde koylarına hakim Ortakent-Yahşi mahallesi Bağla Koyu manzaralı 1 arsa ile Konacık mahallesi sınırında yola sıfır konut-ticari imarlı 2 arsa olmak üzere, 3 altın değerindeki arsayı satışa çıkardı.

Satış ile ilgili 1 arsa konut amaçlı satışa sunulurken cadde üstünde bulunan çok kıymetli iki arsanın konut+ticaret alanı olarak satılması dikkat çekiyor.

Özellikle Konacık mahallesi sınırlarına giren yeni Ticaret Odası Binasının yan tarafına denk gelen ve 49.500.000,00 TL bedelle satışa çıkarılan 1918 parselde 17.905.86 m2 olan konut+ticari imarlı arsa Bodrum’un yeni buluşma yeri olabilecek ve bir AVM yapılabilecek özelliğe sahip.

Hemen az ilerisinde bulunan ve yeni yapılan Devlet Hastanesine komşu yola cepheli ve 11.500.000,00 TL bedelle satışa çıkarılan 168 ada 3 parselde bulunan 4.154.58 m2 olan konut+ticari imarlı arsa da yine yatırımcıların gözdesi gibi duruyor.

Ortakent-Yahşi mahallesi Bağla koyuna hakim denize 250 metre mesafede ve 55.000.000,00 TL bedelle satışa çıkarılan 219 ada 9 parselde bulunan 64.135.22 m2 konut+turizm imarlı arsa yatırımcısını bekliyor.

Konut+Turizm ve Konut+ticari imarlı satışa çıkarılan 3 adet arsanın yapılacak ihalelerinde öngörülen bedellerin ne kadar üst rakamlara ulaşacağı merak konusu.

Hazine tarafından yapılan satışlarda, Hazineye ait taşınmazların satış bedelinin taksitle ödenmesinin istenilmesi halinde, satış bedelinin en az dörtte birinin peşin, kalanı en fazla iki yılda, eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanunî faizi ile birlikte ödenebildiği bilinmektedir.

Hazineye ait taşınmaz malların satış ve devir işlemleri ile bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler ise her türlü vergi, resim ve harçtan istisna olup, satışı yapılan taşınmaz mallar satış tarihini takip eden beş yıl süre ile emlak vergisine de tabi tutulmayacaktır.

İhalesi yapılacak olan Hazine taşınmazları ile ilgili gerekli bilgi http://www.milliemlak.gov.tr/Sayfalar/ilanlar/satis.aspx web sitesinde yayınlanmıştır. Ayrıca, vatandaşlarımız konuyla ilgili olarak Bodrum Milli Emlak Müdürlüğünden ayrıntılı bilgi alabilecektir.

Öte yandan Cumhuriyet caddesinde bulunan ve daha öncede ihaleye çıkarılmış olan Campanella Bar olarak da bilinen binanın da yeniden ihale çıkarılacağı edinilen bilgiler arasında.

Share
#

SENDE YORUM YAZ