logo

10 Temmuz 2017

MODACI SARUHAN İREN’DEN “YAZ ZAMANI” KOLEKSİYONU

Modacı Saruhan İren, 13 Temmuz’da Bodrum’un tarihi dokusunu barındıran tek otantik mekân, Ha La Bodrum’da 30. Defilesini sunmaya hazırlanıyor.

Yıllardır, Maçakızı, Hadigari, Halikarnas ve Marina Yacht Club gibi Bodrum’un en seçkin yerlerinde, güncel moda trendleri yerine kendi konseptini yaratan, özgün ve teatral defileler gerçekleştiren tasarımcı, “Yaz Zamanı” adını verdiği 2017 koleksiyonunda da modası geçmeyen ve her daim giyilebilecek ipek, şifon, tafta kumaşlar kullandığı 47 tasarımını, dantel ve aplike işlemelerle bezeyerek izleyenlerin beğenisine sunuyor.

Konsept olarak her zaman benzersiz ve dikkat çekici bir şıklığı işleyen Saruhan, koleksiyonlarını bir sanat eseri gibi tek ve sevgi ile yaratmakta ve alıcısıyla arasında özel bir bağ kurulmasını hedeflemekte. Yıllar geçse de modası geçmeyen bu tasarımları bir başkası üzerinde görme şansınız yok.

Kadının her yaşta güzel olduğunu savunan modacı, defilelerinde alışılagelmişin dışında mankenler ile iş birliği yaparak, uzun ve yorucu provalar sonunda gösterisini gerçekleştirmektedir. Sunumunu değerli sanatçı Ali Poyrazoğlu’nun yapacağı Yaz Zamanı defilesine,  bu sene yılların eskitemediği eski top modellerden Merve İldeniz, Sibel Savacı ve Nil Balkır’ın yanı sıra, son yılların özgün sanatçısı Birsen Tezer de destek veriyor.

Saruhan İren hakkında:

Uzun yıllardır Bodrum’da yaşayan giysi tasarımcısı Saruhan İren İstanbul Konservatuarında Bale ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde (Mimar Sinan Üniversitesi) sahne kostüm dekor tasarımı eğitimi aldı. Tasarımcı, modayı bale ve tiyatro ile eşdeğer düşünüp, defilelerinin konu, müzik ve koreografilerini kendi tasarlayıp, seyircilerine ulaşmaktadır. 1990’dan beri yaptığı defilelerde özgün tasarımlarını, kendi seçtiği müzikler eşliğinde, senaryo ve koreografiler ile sunarak bir görsel şölene dönüştürdü.

Daha önceleri, Uzaylılar ve Dünyalılar, M.Ö. 2001- M.S. 2001, Tanrılar ve Tanrıçalar, Yaz Gülü, Bir kış masalı, Millenium, Metamorfoz gibi konulu defileleri izleyicilere sunan Saruhan İren, sponsor kullanmayıp aksesuar ve detaylara kadar kendi emeği ve seçimiyle çalışmaktadır.

Yer        : Ha La Bodrum

Saat      : 19:00

Adres    :  Eskiçeşme Mah. Davulcu Ali sok. No: 17 Bodrum

İletişim :  0(535) 507 76 61

Share
#

SENDE YORUM YAZ