logo

15 Temmuz 2017

MODACI SARUHAN İREN’DEN “YAZ ZAMANI” DEFİLESİ

Modacı Saruhan İren, Bodrum’un tarihi dokusunu barındıran tek otantik mekân, Ha La Bodrum adlı butik otel de 30. Defilesini sahne sanatları sanatçısı Ali Poyrazoğlu’nun sunuş konuşmasının ardından sundu.

Yıllardır, Maçakızı, Hadigari, Halikarnas ve Marina Yacht Club gibi Bodrum’un en seçkin yerlerinde, güncel moda trendleri yerine kendi konseptini yaratan, özgün ve teatral defileler gerçekleştiren tasarımcı, “Yaz Zamanı” adını verdiği 2017 koleksiyonunda da modası geçmeyen ve her daim giyilebilecek ipek, şifon, tafta kumaşlar kullandığı 47 tasarımını, dantel ve aplike işlemelerle bezeyerek hazırladığı giysileri izleyenlerin beğenisine sundu.

Konsept olarak her zaman benzersiz ve dikkat çekici bir şıklığı işleyen Saruhan, koleksiyonlarını bir sanat eseri gibi tek ve sevgi ile yaratmakta ve alıcısıyla arasında özel bir bağ kurulmasını hedeflemekte. Yıllar geçse de modası geçmeyen bu tasarımları bir başkası üzerinde görme şansınız yok.

Kadının her yaşta güzel olduğunu savunan modacı, defilelerinde alışılagelmişin dışında mankenler ile iş birliği yaparak, uzun ve yorucu provalar sonunda gösterisini gerçekleştirmektedir.

Bu sene yılların eskitemediği eski top modellerden Merve İldeniz ve Nil Balkır’ın yanı sıra, son yılların özgün sanatçısı Birsen Tezer in de aralarında yer aldığı, Nalan Şen, Özlem Dokuz, Fujer Turan, Selda Can, Bilge Çamlıbel, Ayşe Aras, Elif Olgaç tan oluşan mankenler “Yaz Zamanı” kreasyonundaki giysilerini giyerek defilede sergilediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ