logo

29 Temmuz 2017

YAKINLARDAYSANIZ FUNTOWN YAHŞİPARK’A UĞRAYIN

Atölye 20 grubu 28-29-30 Temmuz tarihlerinde FUNTOWN, Yahşipark’ta 7’den 77’e herkesle eğitici ve eğlenceli bir etkinlikte buluşuyor. İlk gün kâğıda, tahtaya ebru atölyesi ve çantaya ahşap atölyesi ile oyuncak, müzik atölyesiyle renklenen etkinlik Pazar akşamı Kedi Palyaço isimli tiyatro oyunu ile final yapacak…

Atölye 20 Yollarda Ekip Lideri  Deniz Coşkun; “Atölye 20  heykel – resim çalışmaları yapan, kendin tasarla kendin üret ilkesinden yola çıkarak kurulan bir sivil inisiyatiftir. Biz ekip olarak; Ebru, ahşaptan oyuncak, özellikle çocuklara ve gençlere yönelik atölyeler düzenlemekteyiz. Bu yaz karavanla gezerek bu etkinlikleri meraklılarının ayaklarına götürelim istedik. Karavanımızla Adana’dan yola çıktık ve içini aletler ve boyalar ile donatarak, Anamur, Manavgat, Kaş, Antalya, Fethiye, Datça, Çeşme derken son durağımız olan Bodrum’a geldik. Bodrum’a bizi çağıran ve burada misafir eden FUNTOWN, Yahşipark Genel koordinatörü Yaprak Gökçe ve Bodrum tiyatro grubundan Hüseyin Akşen ile burada 3 gün boyunca güzel bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Atıl kullanılmayan malzemeleri kullanarak, işlevsel objelere dönüştürerek burada çocuk, genç herkesin sanat yapmasına vesile olacağız” dedi.

SOSYAL MESAJ ÜRETTİKLERİNİZE SAHİP ÇIKMANIZ

Kendi sivil inisiyatifimiz olan Grup’ta 5 arkadaş gezerek, eğlence ile eğitip öğreterek meraklılarına bir şeyler vermeyi amaçlıyoruz diyerek sözlerine devam eden Coşkun; “Misyonumuz çocukların sürekli almak ve tüketmelerinden ziyade, kendilerinin üretmelerini istiyoruz. Bu amaçla yola çıktık ve çocuklar kendi oyuncağını yapsın, büyükler kendi resmini oluştursun, ürettikleri bir şeye sahip çıksınlar istiyoruz. Bu da bizim en büyük mesajlarımız arasındadır” şeklinde konuştu.

FUNTOWN’DA ,HEYECAN VE MUTLULUK GÖRÜLMEYE DEĞER

FUNTOWN, Yahşipark Genel koordinatörü Yaprak Gökçe Atölye 20 ile ; ilk  gün yaklaşık yüz kişiye ve oyun parkına gelen  çocuklara atölye yaptırdık. Ebru ve ahşapla ilgili bilgiler gelen ekip tarafından paylaşıldı. Bu kadar kısa sürede gelen konuklardan olumlu geri bildirimlerini almak bizi çok heyecanlandırdı” dedi.

Etkinlik girişlerin ücretsiz olduğu FUNTOWN, Yahşipark’a herkesi davet eden işletme sorumlusu Can Demir ise ; “Çocukların meraklı bakışları arasında hayal ettikleri desenleri çantalara, ahşaba uyguladıklarında yaşadıkları mutluluk görülmeye değerdi. Cumartesi ve Pazar günüde herkesi, atölyelerimize katılmaya, üretmeye davet ediyoruz. Ayrıca Atölye 20 finalinde, Kedi ve Palyaço isimli oyunumuzla ücretsiz tiyatroya tüm Bodrumluları da bekliyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ