logo

19 Ağustos 2017

BAYRAM ÖNCESİ ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

İlçe genelinde bozulan yolların bakımlarını aralıksız sürdüren Bodrum Belediyesi ekipleri, yeni açılan yollarda da asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde devam eden çalışmalar dâhilinde finisher ile asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Öncelikle zemin ve kaldırım düzenlemesi ile başlayan çalışmaların devam ettiği Konacık Yahya Kemal Beyatlı Sokak’taki 450 metre uzunluğa, 10 metre genişliğe sahip yol, yaklaşık 500 ton sıcak asfalt ile kaplanıyor. Çalışmanın ise en kısa sürede bitirilmesi planlanıyor.

Konacık Mahallesi’nde geçen haftalarda ise Bekiroğlu Caddesi Cem Evi yanı ile Çayır Sokak’ta da finisher ile asfaltlama çalışması gerçekleştirildi. Yahya Kemal Beyatlı’daki çalışmaların sona ermesiyle birlikte Konacık Gaz Deresi’nde de yol bakım ve onarım çalışması yapılacak.

Çalışmalar devam edecek

Bodrum Belediyesi sorumluluğundaki bölgelerde gerçekleştirilen ve Kurban Bayramı öncesinde hız kazanan sıcak asfalt çalışmaları, program dahilinde her gün yeni bir çalışma eklenerek devam edecek. Bodrum Belediyesi yetkilileri tarafından yarımada genelinde çalışmaların aralıksız süreceği ve önümüzdeki haftalarda Bodrum genelinde asfaltlama çalışması için gerekli ön hazırlıklar yapılarak çalışmaların devam edeceği belirtildi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ