logo

24 Ağustos 2017

ÜLGEN’DEN, GÜNDOĞAN HALKINA TESİS AÇIKLAMASI

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Bodrum ilçesi Gündoğan Mahallesinde yapılacak olan ileri düzey biyolojik arıtma tesisi ile ilgili vatandaşlarla bir araya gelerek tesis hakkında bilgi verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürü Baki Ülgen, Bodrum İlçesi Gündoğan Mahallesinde yapılacak olan atıksu arıtma tesisi ile ilgili vatandaşlara bilgi verdi. Gündoğan sakinleri ve kent konseyi üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Baki Ülgen, yapılacak olan yeni tesis sayesinde bölgedeki arıtma probleminin ortadan kalkacağını söyledi.

“KOKU PROBLEMİ OLAMAYACAK”

Yeni yapılacak olan arıtma tesisinin ileri teknoloji ürünü olduğunu belirten Ülgen, bazı vatandaşların tesisten kötü koku yayılması ile ilgili endişe duyduklarını ancak bu endişelerin yersiz olduğunu söyledi. Ülgen, “Tesisimiz ileri düzey atıksu arıtma yapabilen biyolojik bir tesistir. Kötü koku yayılmasından endişe eden vatandaşlarımız Menteşe İlçemizde yapılan arıtma tesisimizi gezip görebilirler. Alınacak önlemler ve kullanılan malzemeler sayesinde vatandaşlarımız herhangi bir şekilde kötü kokuya maruz kalmayacaktır. Şuan da hizmet vermeye devam eden arıtma sistemlerinden çok daha modern ve teknolojik bir tesis yaparak bölge halkının arıtma problemine nokta koyacağız” dedi.

“YENİ KANALİZASYON HATLARI YAPILACAK”

Yapacak oldukları 15 bin metreküp kapasiteli tesis sayesinde Gündoğan, Farilya ve Küçükbük Mahallerinin arıtma problemini ortadan kaldıracaklarını vurgulayan Ülgen, yeni yapılacak çalışmalarla bölgenin alt yapı ağını da genişletecekleri söyledi. Tesis projelerinin tamamlandığının altını çizen Ülgen, Dünya bankası kredisiyle yapılacak olan çalışmaların onayının beklendiğini, detay prosedürler ve görüşler alınır alınmaz ilk kazmanın vurulacağını söyledi. Ülgen ayrıca, “Üç Mahallenin arıtma probleminin çözümünün yanı sıra proje kapsamında 14 adet terfi merkezi, 7 bin 600 metrelik terfi hattı ve kanalizasyon hatları yaparak alt yapı ağımızı da genişleteceğiz” dedi.

“PROJEYİ HEP BİRLİKTE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Yapılacak olan proje ile ilgili vatandaşlardan destek isteyen Ülgen, bu çalışmanın bölge halkının destekleri ve anlayışıyla hayata geçeceğini söyledi. “Ülgen, Turizmin en önemli merkezlerinden biri olan şehrimizin yine önemli noktalarından biri Bodrum’dur. Bodrum bizim dünyaya açılan bir kapımızdır. Hem kültürel hem de doğal güzelliklerimizin yayılması açısından çok stratejik bir bölgedir. Bizde bu bilinçle ve özellikle Sayın Başkanımız Dr. Osman Gürün’ün Bodrum İlçemize verdiği önem ve talimatlar doğrultusunda projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Yeni yapacağımız modern tesis ile birlikte bölgenin çok önemli bir eksiğini giderip İlçemize yakışır bir tesisi hizmete sunacağız” diye konuştu.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ