logo

29 Ağustos 2017

“BAĞIMSIZLIĞIMIZ BU ZAFERLE TAÇLANMIŞTIR”

Muğla Valisi Esengül Civelek 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Civelek mesajında şunları kaydetti;

“30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevinci yaşamaktayız. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadele, Büyük Taarruz ve Meydan Muharebesi sonucunda işgal kuvvetleri topraklarımızdan kalıcı olarak atılmış; bağımsızlığımız bu zaferle taçlanmıştır.

Bu şanlı zafer, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiç bir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

Bizler de bugün, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olarak emanet aldığımız bu cennet vatanımızı muhasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarmak için birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmeli, tek yürek, tek ses var gücümüzle çalışmalıyız.

Mukaddes değerlerimiz uğruna canını feda eden her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun”

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ