logo

30 Ağustos 2017

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BODRUM’DA TÖREN İLE KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Bodrum Belediye Meydanı’nda sabah saatlerinde resmi tören düzenlendi.

Törene; Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sümeyra Çetin, Bodrum Garnizon Komutanı Personel Albay İzzet Adagideli,  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Belediye Meclis Üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yüzbaşı Murat Açıkbaş yaptı. Açıkbaş konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran 30 Ağustos Zaferi’nin 95. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz. Asil Türk milleti, kahraman Türk ordusuyla birlikte varlığına ve vatanına kast edenlere karşı 95 yıl önce bugün kahramanlık ve şeref dolu tarihinden aldığı kudretiyle yeniden dirilerek, topyekun bir varoluş mücadelesi sonucunda eşine tarihte az rastlanır bir zafer kazanmıştır. 26 Ağustos’ta Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapılarını açan şanlı ordumuz, 30 Ağustos Zaferi ile de Anadolu topraklarının Türk vatanı olduğunu önünde durulmaz bir irade ile düşmana ispatlamıştır. Yüce Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile ilk adımı atılan Türk Ulusunun kurtuluş destanının son aşaması olan 30 Ağustos Zaferi ile Yüce Türk Milleti yokluğun ve teknik imkansızlıkların hakim olduğu bir dönemde dahi istiklal ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Büyük zaferi kazandıran başta ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan millet ve bayrak için bir an bile tereddüt etmeden hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anar ve kahraman gazilerimize ve yüce Türk Milleti’ne şükranlarımızı sunarız”

Törenin ardından Kaymakam Bekir Yılmaz ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Garnizon Komutanı ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sümeyra Çetin, Bodrum Kaymakamlık Makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ