logo

18 Eylül 2017

SEYMEN,”LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM İSTİYORUZ”

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının başladığı bu günde, eğitim ve öğrenim yılının öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olmasını dileyerek, her geçen yıl eğitimle ilgili kaygılarının giderek artığını dile getirdi.

Anne ve babaların, öğretmenlerin, öğrencilerin bu yıl da çözülmek bir yana artan sorunlarla boğuştuğunu, siyasi iktidarın çocuklarımızın geleceğini kendi siyasi hırsları uğruna karartmaktan vazgeçmediğini belirten Seymen,”Laik Cumhuriyet rejiminin ruhuna temelden aykırı biat kültürü ile soran, sorgulayan gençlik yerine itaat eden, boyun eğen bir gençlik yaratılıyor. Yeni öğretim yılı, öğrenciler için bilimsellikten uzak yeni müfredat ve TEOG kaosuyla başlarken, öğretmenler sürgün, soruşturma ve ihraç kaygısıyla bugün işbaşı yapıyor” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Milli Eğitim Bakanlığı, yetkilerini dinci vakıf, tarikat ve cemaatlere devredildiğini ifade ederek,”Eğitimde başarılı okullarımız ‘Proje Okul’ adı altında, imam hatip okullarına dönüştürülmek isteniyor. 4+4+4 kesintili sistemin yanlışlığından dönülerek,12 yıllık zorunlu kesintisiz eğitime geçilmesini, ders kitaplarının Atatürk, bilimsel gerçekler ve evrensel değerlerle donatılmış laik ve bilimsel eğitimin olmasını istiyoruz. Nitelikli eğitim gören, dünya ölçeğinde belirlenen kriterlerle yetişmiş, ülkesini her alanda başarıyla temsil edecek gençlik için aklı ve bilimi esas alan Atatürkçü eğitim sistemi değerlerinden vazgeçmeyeceğiz. Bu konuda hepimize görev düşüyor” diyerek, anne ve babaları, çocuklarının nitelikli eğitim alabilmeleri için ısrarcı olmaya, öğretmenleri, bilim dışı uygulamalara karşı çıkmaya, tüm eğitimcileri, dogmalardan, çağdışı bilgilerden arındırılmış, laik ve bilimsel eğitimi savunmaya, velileri, eğitimin tüm sorunlarıyla örgütlü mücadele edecekleri derneklerde bir araya gelmeye, Okul aile birliklerini, geleceğimiz çocuklarımızın nitelikli ve çağdaş değerlerle donatılmış bir eğitimden yararlanması için birlikte hareket etmeye, Laik bilimsel eğitimi savunan tüm toplumu da bu konuda çalışmaya çağırdı.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ