logo

08 Şubat 2018

BÜYÜKŞEHİR BODRUM’A YATIRIMLARINI HIZLANDIRDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum ilçesinde bulunan Yalıkavak, Akyarlar ve Gürece Mahallelerinde altyapı çalışmaları gerçekleştirerek, vatandaşların uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilecekleri yeni içme suyu hatlarını hizmete sunuyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ‘HedefimizBir Muğla1Bir’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren ekipler, 2018 yılına girilmesi ile birlikte kentin dört bir yanında içme suyu alt yapı yatırımlarını hızlandırdı. Plan ve projeler kapsamında kentin genelinde olduğu gibi Bodrum ilçesinin birçok mahallesinde de içme suyu hat çalışmaları başlatan Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında Yalıkavak, Akyarlar ve Gürece Mahallelerinde içme suyu hat çalışmalarını sürdürüyor.

Yalıkavak’ta Mevcut Hat İçme Suyu İhtiyacını Karşılamıyordu

Yalıkavak Mahallesi’nde mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılamayan hatlar, MUSKİ ekipleri tarafından yeni içme suyu hatları ile değiştiriliyor. Yaklaşık 1 aydır çalışmaların devam ettiği mahallede içme suyu hatlarının olmadığı sokaklara yeni içme suyu hattının çekilmesinin yanında ayrıca mahallede mevcut olan hatlar da yenileniyor.

Akyarlar ve Gürece Mahallelerinde Yaz Aylarında Su Sıkıntısı Yaşanıyordu

MUSKİ ekipleri tarafından, Akyarlar Mahallesi’nin kullanım ihtiyacını karşılayabilecek yeni içme suyu hatları çekilerek, mahallenin yaz aylarında yaşadığı su sıkıntısının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Devam eden çalışmalar kapsamında vatandaşların uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilecekleri yeni içme suyu hatları hizmete sunuluyor.

Ayrıca kuyu debisinin düşmesi nedeniyle yaz aylarında su sıkıntısı yaşayan Gürece Mahallesi’nde de MUSKİ ekiplerinin içme suyu hat çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte mahalleye su verildi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ