logo

28 Şubat 2018

ORHAN DİNÇ İMEAK BODRUM DTO BAŞKANLIĞINA ADAY

Nisan ayında yapılacak İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin seçimlerine, Bodrum’un genç ve tecrübeli ismi, Roda Yat İmalat firması sahibi Orhan Dinç aday oldu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın genel merkez seçimleri çalışmaları kapsamında Bodrum’da gelen Tamer Kıran ve ekibinin katılımıyla Salmakis Otel’de düzenlenen “Hepimizin Odası Hareketi” toplantının açılış konuşmasını yapan Orhan Dinç, konuşmasında Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.

Bodrum denizcilik sektöründe bulunanların yoğun katılımıya gerçekleştirilen toplantıda konuşan evli ve bir çocuk babası 38 yaşındaki Dinç, sözlerine şöyle başladı:

“Konuşmama kendimden bahsederek başlamak istiyorum. Ben Orhan Dinç. Baba mesleği olan yat imalatı ile uğraşıyorum. Bodrum ile özdeşleşen ve bizlere atalarımızdan yadigar olan bu mesleği gelecek kuşaklara aktarmak esas amacım. Halen Bodrum Ticaret Odası yönetim kurulu üyesiyim ve yaklaşık 10 yıldır sektör temsilcisi olarak birçok görevler üstlendim. Deniz Ticaret Odası Bodrum şubesinin yıllardır üyesiyim Sizlerden biriyim, sizlerin içinden geldim. Bizler, gençliğin ve yeniliğin gücü ile sizlerle birlikte gidişatı tersine çevirmeye hazırız. Yeni dönemde de Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin başkanlığına ve yönetimine ekip arkadaşlarım ile birlikte sizlerin de desteği ile adayız.”

Yıllardır sektörün içinde bulunan ve Bodrum’daki sıkıntıları ve çözüm yollarını en iyi şekilde bilen Dinç, aday olma sebebini şu sözlerle açıkladı:

“Adayız çünkü; acentalarımızın sorunlarını biliyoruz. Balıkçı barınaklarının sıkıntılarına hep birlikte çözüm arayacağız. Su sporları ile iştigal eden üyelerimize hak ettikleri gereken desteği vereceğiz.  Balık çiftliklerine yaşadıkları sorunlar ile ilgili çözümler bulmaya çalışacağız. Charter ve günü birlik teknelerimizin karşılaştıkları zorlukları biliyoruz. Tekne üreticilerinin yararlanamadıkları teşvikleri, verilmesi gereken ama bir türlü gerçekleşmeyen desteklere vakıfız. Denizcilik eğitimleri ile ilgili neler yapacağımızı planladık, hayata geçireceğiz. Bodrum ve sizler için yerel denizcilik fuarı düzenleyeceğiz. Yerel dinamiklerimizi hareketlendirerek her türlü problemde tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte tek vücut hareket edeceğiz. Deniz ticaret odasının önderlik etmesi gerekirken yıllardır Bodrum Ticaret odasının destek verdiği Boat Show ve yurtdışı denizcilik fuarlarına katılım katkısı için biz de Deniz Ticaret odası olarak elimizi taşın altına sokacağız. Merkez ile birlikte kavga değil, proje ve fikirler üretip hayata geçireceğiz. Bodrum şubemizin kaybolan enerjisine gençliğimiz ile sinerji vererek üzerindeki ataleti atacağız. Oda belirli kişilerin değil hepimizin odası olacaktır. Yeni bir hizmet binası yapacağız, çalışma alanımızı iyileştireceğiz. Çağa uygun bir yönetim anlayışı getireceğiz. Camianın kenetlenmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Sözlerinin devamında Genel Merkez İMEAK Deniz Ticaret Odası’na aday olan Tamer Kıran’dan Bodrum’a destek isteyen Dinç, “Bu söylediklerim benim ve ekibimin sizlere sözüdür. Ancak bu görev sadece benim ve ekibimin değil, hepimizin birlikte başaracağı görevdir. Denizi sadece ticaret değil, yaşam alanı olarak görmeliyiz. Bugün burada “Hepimizin Hareketi” lideri Merkez Deniz Ticaret Odası Başkan adayımız sayın Tamer Kıran beyefendiyi 8 Nisan tarihindeki kongre sürecini anlatması için davet ettik, sağ olsun bizden desteğini esirgemedi. Bizler Bodrum olarak değişimin yanındayız, bu değişimde kendilerine tabi ki destek vereceğiz. Ancak benim de kendisinden 2 isteği olacak; birincisi Bodrum’un bu zamana kadar ihmal edilmesinden dolayı sizin döneminizde sizleri aramızda seçimden seçime değil, sık sık görerek bizlerin ve üyelerimizin dertlerine ortak olarak çözüm üretip manevi olarak yanımızda olmanızdır. ikincisi ise projelerimizde bizlere maddi olarak destek olmanız. Bodrum’u hak ettiği yere birlikte taşıma yolunda ekonomik yönden desteğinizin sözünü istiyorum” diye konuştu.

Orhan Dinç’in ardından kürsüye gelen Tamer Kıran ise önce kendisini ve seçim vaatlerini anlattı. Konuşmasının ardından Bodrumlu denizcilerden gelen soru cevaplayan Kıran konuşmasının sonunda, “Bodrum’un sorunlarını İstanbul’da oturan bilemez, bilirim derse yalan söyler. Seçimi kazanmamız durumunda, Bodrum’daki Odamızdan gelecek Meclis Üyelerimiz bize dertlerini aktaracak ve o dertler bizim dertlerimiz olacak. O saatten sonra bizlerde o sıkıntıları çözüme ulaştırmak için olanca çabamız ile çalışacağız” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ