logo

23 Nisan 2018

23 NİSAN KUTLAMALARI BODRUM ŞEHİR STADINDA DEVAM ETTİ

Belediye Meydanında düzenlenen törenin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Bodrum Şehir Stadı’nda değişik gösterilerle devam etti.

Bodrum Şehir Stadındaki kutlamalara Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Faruk Karaşahin, siyasi parti temsilcileri, gaziler, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunması ile başlayan kutlamalarda ilk olarak kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, şunları söyledi:

“Bugün: tüm dünya insanları için çok önemli olan, demokrasinin, temelini oluşturan, egemenliği kayıtsız şartsız millete veren ve bu hakkın temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yıl dönümünü kutlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Günümüzden 100 yıl önce Osmanlı Devleti’nin girdiği uzun savaş dönemi ve akabinde Kurtuluş Savaşı’nın büyük zaferle sona ermesiyle, yeni bir dönem başlamış, Türk Milleti’nin önüne yepyeni bir sayfa açılmıştır. Bu uzun ve zorlu dönem Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde,Türk Milletinin büyük azmi, bağımsızlık sevdası ve emsalsiz fedakârlığı sayesinde aşılmıştır. Bizim tarih boyunca verdiğimiz tüm şehitlerimiz; gerek Kurtuluş Savaşı şehitlerimiz, gerekse terörle mücadeledeki şehitlerimiz, vatanın bağımsızlığı için, ay yıldızlı bayrağın şerefı için, bu topraklarda ezani Muhammedinin ebediyen okunabilmesi için ama en çok da geleceğimizin mimari çocuklarımız için tereddütsüz canlarından vazgeçtiler. Şehitlerimiz; geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızın bu vatan topraklarında özgürce ve kardeşçe yaşayabilmeleri için, canlarını hiç tereddüt etmeden ortaya koydular ve koyuyorlar. İşte, bugün de bizler; milletin tüm fertleriyle birlikte, özellikle Ülkemiz çocuklarına yani istikbale dair yeni bir ufuk çizmek zorundayız. Her biri şehit evladı olan, her biri şehit torunu olan bu ülkenin çocukları, onurla, gururla, şerefle yaşamayı; ülkesiyle, vatanıyla, bayrağıyla ve tarihiyle gururlanmayı elbette hak ediyorlar.”

Geçin’nin konuşması sonrası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü kapsamında ilçedeki okullarda düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere protokol üyelerince ödülleri verildi.

Program Sarp Atılgan, Dilara Ocak ve Nazlı Turan isimli TED Bodrum Koleji öğrencilerinin “Bir Rüya” ve 23 Nisan isimli şiiri okumaları, aynı okul öğrencilerinin Bodrum ve Muğla yöresi halkoyunları gösterilerini sunmaları, Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu öğrencisi Sude Naz Hazar’ın bale gösterisi eşliğinde 23 Nisan şiirini okuması ile devam etti. Kutlama programında Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu ve TED Bodrum Koleji’nden 400’ün üzerinde öğrencinin sunduğu Atatürk Çocukları Temalı Dans ve Jimnastik Gösterisi ise stadyumu dolduran Bodrumlulardan yoğun alkış aldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ