logo

06 Eylül 2018

BDS EYLÜL AYINDA YENİ ETKİNLİKLERLE SEYİRCİ KARŞISINDA

1 Mayıs’ta açılışı gerçekleşen ve o tarihten beri tiyatro gösterimleri, yazar okumaları, atölye çalışmaları ve son olarak 23-30 Temmuz tarihleri arasında

1.Tiyatro Festivalini gerçekleştiren Bodrum Deneme Sahnesi, Eylül ayında yine dopdolu bir program ve yeni etkinliklerle seyircilerini karşılayacak.

Haftalık program:

Bodrum Deneme Sahnesi’nde, her Pazartesi ve Cumartesi  günü saat 21.00’de,“Düğüm”adlı oyunu izleyebilirsiniz. Arif Akkaya’nın yönettiği Güliz Pilge ve Selda Özbek Orpak’ın oynadığı “Düğüm”, bir anne ve öğretmen ekseninde gelişen bir hikâye ile günümüz dünyasının eğitim sistemini  sorguluyor.

Atölye çalışmaları, tüm hızıyla devam ediyor; Pazartesi ve Cuma günleri Ani H. Pekman ile çocuklara Yaratıcı Drama Atölyesi(Okullar açıldıktan sonra hafta sonuna alınacaktır), Salı ve Perşembe günleri Ceren Emre ile çocuklara ve yetişkinlere Bale ve Modern Dans Atölyesi, Salı ve Cuma günleri Arif Akkaya ile yetişkinlere Oyunculuk Atölyesi,ve Çarşamba ve Pazar günleri Konservatuara Hazırlık Atölyesi aynı saatlerde yer alacak.

Yeni Gösteri:

“Kendimi Çalıyorum”

Bu ayın yenilikleri arasında ilk sırada Gökçe Gürçay’ın sunduğu, “Kendimi Çalıyorum” adlı tek kişilik gösteri var: Gevende grubundan ve Kekeça’dan (Kendi Kendini Çal) tanıdığımız müzisyen Gökçe Gürçay, 19 Eylül Çarşamba günleri saat 21.00’de tek kişilik gösterisini sunacak; ailecek izleyebileceğiniz bu gösteride kahkahalı anlar garanti.

“Midas’ın Kulakları”

Bodrum Deneme Sahnesinde bu ayın en sevindirici haberlerinden biri de yeni çocuk oyunu. Güngör Dilmen’in bir klasiğe dönüşmüş olan eseri “Midas’ın Kulakları”, kuklalı bir çocuk oyunu olarak karşımızda. Ani H. Pekman’ın yönettiği oyunda, Irmak Akpınar,Özge Bahçecik, Ani H. Pekman, Ezgi Metin, İlkay Zengin oynuyor.Müzik tasarımı Ayşe Akarsu ve Gökçe Gürçay’a ait olan “Midas’ın Kulakları”, 18 Ağustos’tan itibaren her Cumartesi saat 14.00’de Bodrum Deneme Sahnesinde.

Share
#

SENDE YORUM YAZ