logo

24 Nisan 2019

ÖĞRENCİLERDEN RESİM SERGİSİ

Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında resim yeteneklerini sergiledi.

Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu 3C sınıfı öğrencileri dönem boyunca hazırladıkları resim çalışmalarını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sergiledi.

Sınıf öğretmenleri Osman Şengün ve sınıf velisi Gülay Kurt  ile dönem boyunca çeşitli teknikler ile resim yeteneklerini geliştiren öğrenciler okul binası içerisinde açtıkları sergi ile çalışmalarını Bodrumlulara sergiledi.

Serginin açılışını 3C sınıf öğretmeni Osman Şengün, sınıf velisi ve ressam Gülay Kurt ve 3C sınıfı öğrencileri birlikte yaptı.

3C sınıf velisi Gülay Kurt’un resim sanatına olan ilgisi ve yeteneğini sınıf öğretmeni Osman Şengün’ün teklifi ile öğrencilerle paylaştığı ve süreç sonunda da ortaya çıkan eserleri sergileme kararı alındığı öğrenildi.

Okul Müdürü Hasan Ali Tok “Okulumuzda ilk kez bir velinin katılımı böyle bir çalışma yapılıyor. Çocuklarımızın kendi resimleri üzerinde ve çeşitli tekniklerle resim yapmaları çok güzel olmuş. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Sınıf velisi ve ressam Gülay Kurt ise sınıf öğretmeni Osman Şengün’ün teklifi ile haftanın belirli günlerinde resim derslerine katılarak çocuklarla birlikte resim teknikleri üzerine çalıştıklarını belirterek “İnanılmaz bir motivasyon yakaladık. Çocukların etkileşimi tartışılmazdı. Sanatı burada ışık olarak yansıtmaya çalıştık. Daha güzel ve keyifli çalışmalara imza atacağız” dedi.

Eğitimde öğretmen öğrenci ve veli birlikteliğinin önemine değinen 3C sınıf öğretmeni Osman Şengün ise “Gülay hanım teklifimizi kırmadı. Çalışmalarımıza katıldı ortaya böyle bir çalışma çıktı” dedi.

Sınıf öğrencisi Hivda Yetişsin’de yeni teknikler öğrenerek resim yeteneklerini geliştirdiklerini ve eserlerini paylaşmaktan sınıfça mutluluk duyduklarını belirterek tüm Bodrum halkını sergilerine davet etti.

Sergi hafta boyunca Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu D Blokta ziyarete açık olacak.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ