logo

25 Nisan 2019

FESTİVAL BİTTİ, ETKİSİ DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen ve Bodrum’un yeni markası olarak kendini kanıtlayan Halikarnassos İki Yaka Kültür Festivali sonrasında, Kumbahçe Muhtarı Nil Taşkıran ve festival komitesi bir araya gelerek, bir basın toplantısı düzenlediler. Basın toplantısında iki gün süren ve kamuoyunda büyük yankı uyandıran festival hakkında çeşitli bilgiler veren Kumbahçe Muhtarı Nil Taşkıran, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

“Kumbahçe mahalle muhtarlığı olarak, bu yıl 2. sini düzenlediğimiz festivalimizi gerçekleştirmekten dolayı gururluyuz.  Geçtiğimiz yıl ilk defa ot festivali adı altında yaptığımız festivalimiz bu yılda iki yakayı buluşturan birleştirici bir güç oldu. Daha özgün ve daha dolu bir içerikle gelenekselleştirdiğimiz festivalimiz artık bir bodrumun markalarından biridir.

Halikarnasos iki yaka kültür festivali ile sadece bodrumdan değil, Türkiye’nin 4 bir yanından gelen misafirlerimiz  ve karşı kıyılardan gelen dostlarımızla, festivalimizde daha güçlü bir organizasyona imza attık . Bodrum bayrağı yapılan etkinliklerle siz değerli basın mensuplarımızın sayesinde ülke genelinde dalgalandı.

Festivalimizin ilk gününden itibaren Kumbahçe sahiline yoğun bir ziyaretçi akını oldu. 2 günde toplam 20 bin kişilik bir ziyaretçinin festivalimize katıldığını tahmin ediyoruz. Azmak başından Halikarnas iskelesine kadar, sahil boyunda 250’yi aşan stant açılmasını sağlayarak, festivalin sosyal sorumluluk görevi olan yerel ve kültürel lezzetin,  el ve ev yapımı ürünlerin tanıtılmasına da katkı sağladık.

Festivalde yaratmak istediğimiz etki; iki yakanın dostluk ve kültürlerinin bir araya gelerek kaynaşmasıydı. Festivalimizin manevi etkisi halen üzerimizde sürmektedir. Festivalimiz uzun yıllar bu dostluk ve kardeşliğin elçisi olacaktır.

Bu festivalde bize desteklerini esirgemeyen; Kaymakamımız Sayın Bekir Yılmaz’a Muğla büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e, Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a ,Kos adasından gelerek iki kültürü bir arada yaşatmamızda vesile olan Kos İstanköy Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş ve başkan yardımcısı Aytül Haydaraki’ye, Kos Flarmoni Orkestrasına, Horokos Dans‘a, Mustafa Payzanoğlu ve Alexis Pantelidis‘e, hava şartlarına rağmen festivalimize  renk katan yüzücülerimiz ; Aysu Türkoğlu , Bengisu Avcı ve tüm optimistlere, Tüm Dans guruplarına , Sahnemizi şenlendiren Tüm müzisyenlere ve yöresel sanatçılara; defileleri için Asiye Özkeskin ve Diem Tasarım Dilara Emriye Keskin ‘e ve sponsorlarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunarız.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ