logo

04 Mayıs 2019

BODRUM DANS KULÜBÜ DANSÇILARI 20 ÖDÜL İLE BODRUM’A DÖNDÜ

Bodrum Dans Kulübü dansçıları, İngiltere’de katıldıkları “International Star Power Talent” yarışmasından 10 adet birincilik ve 2 Adet İkincilik Kupası dahil, 20 ödül ile Bodrum’a döndü.

Hemen hemen tüm branşlarda Şampiyon olan Bodrumlu dansçılar, aldıkları kupa, madalya ve birçok hediyenin yanı sıra “Süper Esnek Dansçı”, “En Başarılı Koreograf” ödülünü de Bodrum’a kazandırarak, Amerika’da yapılacak Star Power Dünya Şampiyonasına davet kazandılar.

Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümünde eğitim gören dansçı ve ailelerinden oluşan 30 kişilik kafile, eğitmenleri Alyona Burlakova eşliğinde İngiltere’nin Londra şehrinde yapılan Star Power Talent yarışmasında sergiledikleri her koreografi ile ayrı bir ödül kazandılar. Onlarca ülkeden yüzlerce dansçının katıldığı yarışmada Bodrumlu dansçılar her kategoride sahneye davet edilerek, şampiyonluk derecesi ile birlikte Türkiye ismini defalarca anons ettirdiler.

Aylarca yoğun ve hızlı bir tempoda gerçekleşen hazırlıkların ardından gerçekleşen İngiltere macerası, tek bir seferde Bodrum’a 10 birincilik kupası getiren tek yarışma grubu olarak Bodrum tarihinde yerini aldı.

Masraflarını kendileri karşılayarak katıldıkları İngiltere yarışmasında tüm ödülleri toplayan Bodrumlu dansçılar Amerika’da gerçekleşecek Dünya Şampiyonasına hazırlanmak için ulaşım Sponsoru arayışlarına da başladılar. Kulüpten yapılan açıklamada Bodrumlu başarılı sporcuların dünya Şampiyonası yolculuklarına destek olmak isteyenlerin, Bodrum Dans Kulübü ile irtibata geçmesi istendi.

İNGİLTERE’DE ALINAN DERECELER

International Star Power London, UK

  • 1 place with dance “Carousel ” Novice Small group Contemporary dance 7-8 years
  • 3 place – “Top 10” overall

Dancers: Zeynep Sarı, Deniz Genç,  Alya Balkanlı,  Sabriye Nisa Unal, India Alkan.

 

  • 1 place Trio “Sisters” Novice, Contemporary 7-8 years
  • 1 place – “Top 10” overall

Dancers: Deniz Genç,  Alya Balkanlı,  Sabriye Nisa Unal.

 

  • 1 place India Alkan – Solo “I am alone” Novice Contemporary 7-8 years
  • 2 place “Top 10” overall
  • Special awards 100$ for competition in USA.
  • 1 place with dance “Time” Small group, Intermediate Contemporary dance 9-11 years
  • 2 place “Top 10” overall

Dancers: Simza Saraçlı, Defne Arslan, Melis Amy Welch,  Derin Pınarbaşı,  Ela Erkan, Lara Louise Wellington.

 

 

  • 1 place Solo Simza Saraçli dance “Healah”, Intermediate Contemporary 9-11 years.
  • 1 place “Top 10” overall.
  • Special awards “Super flexibility on Star Power International “
  • 4 place – Melis Emy Welch with Solo “Leaving” “Top 10″overall Solo, Contemporary Intermediate 12-14 years.
  • Special awards 100$ for competition in USA.
  • 6 place – Ela Erkan with Solo “Walk”, “Top 10” overall , Intermediate Contemporary 12-14 years.
  • 7 place – Ela Erkan/Lara Louise Wellington Duo dance “Sunday”, Intermediate Contemporary 12-14 years.
  • 1 place – Trio “Inside” Novice Contemporary dance 15-16 years
  • 1 place “Top 10” overall

Dancers: Almira Kara, Öykü Dıngll, Nazlı Acar.

  • 1 place – Small group “Signs” Novice Contemporary 15-16 years.
  • 2 place “Top 10” overall

Dancers: Lara Dikmen, Öykü Dıngıl, Almira Kara, Nazli Acar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ