logo

06 Mayıs 2019

BAYK KIŞ TROFESİ 6. AYAK YARIŞLARI SONA ERDİ

Milta Bodrum Marina işbirliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 2019 BAYK Kış Trofesi 6. Ayak Yarışları 04-05 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

39 Teknenin kayıt verdiği yarışta tüm ekipler Cumartesi sabahı brifing için Milta Bodrum Marina Club’da toplandı. Yarış evraklarının temininden sonra denize açılan tekneler günü kıyasıya yarış yaparak tamamladılar. Hava koşullarını da uygun olması, tüm sınıflara coğrafi rotada 2 yarış yapabilme imkanı verdi.

Akşamüstü Milta Bodrum Marina’da bulunan Marina Club’da 5. Ayak ödül töreninde yelkenciler müzik ve ikramlar eşliğinde keyifli zamanlar geçirirken 5. Ayakta dereceye giren ekipler kupalarını trofenin en minik yelkencisi olan 3 yaşındaki Çağla’dan aldılar.

Aynı gecede Bayk Kış Trofesi 6. Ayak katılımcılarının dahil olduğu çekiliş sonunda şanslı 2 kişi Kechi Sailing‘den uluslararası geçerliliği olan IYT BAREBOAT SKIPPER EĞİTİMİ, IYT VHF TELSİZ EHLİYETİ, MARHSALL ISLAND SEA SURVIVOR (STCW) eğitimi kazandı.

Yarışların ikinci  günü olan Pazar hava koşulları yarış yapılmasına müsaade etmedi. Fırtına sebebiyle ikinci gün yarışları iptal edildi.

Yarışlar sonunda IRC A-1’de Boreas, IRC A-2’de Orsa Cheese Sailing, IRC A-3’de Exit, IRC B-1’de Safinaz, IRC B-2’de Meltem ve Destek sınıfında Sirena birinci oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ