logo

08 Mayıs 2019

3.ANNELER GÜNÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

İnan Ailesi tarafından anneleri Nazmiye İnan anısına düzenlenen doğa Yürüyüşünün 3’üncüsü bu yıl  Yalıkavak, Dağbelen LELEG Yolunun 3 kilometrelik etabında yapılacak.

12 Mayıs Pazar günü yapılacak etkinliğe kendi imkanları ile Dağbelen’e gelemeyeceklerin ulaşımı, Halikarnas Radyo / BOSİS Otoparkından 09:45’te AKUSTİK Turizm tarafından sağlanan otobüslerle yapılacak. 3. Anneler Günü Doğa Yürüyüşü, Dağbelen Kozalak Kahvaltı Evi önündeki meydandan başlayacak ve 3 Km’lik bir yürüyüşle tekrar aynı noktada sonlanacak. Yürüyüşe öncü olarak LELEG YOLU fikir babası ve uygulayıcısı Hıdır ÇAM, artçı ve aralarda AKUT Bodrum Ekibi eşlik edecek.

Gürol İnan “YÜRÜMEK YAŞAMIN HEDİYESİDİR” sloganıyla başlattıkları Anneler Günü Doğa Yürüyüşü hakkında yaptığı açıklamada,” “Annelerimize, Anneler Gününde yürüyüş hediye ederek; annelerimiz, anneannelerimiz, babaannelerimiz; çocukları, torunları ile birlikte temiz havada hareket etmeyi alışkanlık haline getirsin, yaşam kaliteleri artsın diye bir farkındalık çabası ortaya koyuyoruz. Araştırmalara göre 65 yaş üstü için düzenli egzersiz yapmanın kalan ömrü %20 daha uzattığı kanıtlanmış. Annelerimizi televizyon başından kalkmaya ikna edip, harekete geçmeleri, daha sağlıklı yaş almaları, çocukları torunlarıyla daha uzun yıllar, daha kaliteli bir yaşam sürmeleri konusunda bir amacımız var. Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, 3. Anneler Günü Doğa Yürüyüşü etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

Etkinlik öncesi yürüyüş başlamadan katılımcılara doğal ürünlerden oluşan atıştırmalık, su ve güneşten korunmak için şapka, yürüyüş sonrasında Lokma ikramları olacak. Ayrıca bu günün anısına, her yıl olduğu gibi, 500 adet Nazmiye İnan’ın en sevdiği çiçek olan gül fidanı dağıtılacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ