logo

13 Ağustos 2019

BAŞKAN ARAS’TAN ESNAFA BAYRAM ÇAĞRISI

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bayram tatilcileriyle birlikte daha da hareketlenen çarşı merkezlerindeki esnafla bayramlaşırken “Lütfen hanutçuluk yapmayalım, misafirlerimizin huzurlu bir bayram tatili geçirmelerini sağlayalım” çağrısında bulundu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bayram namazını Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camii’nde kıldı. Bayram namazı çıkışında vatandaşlarla bayramlaşan Aras, “Bodrum’dan tüm Türkiye’ye ve İslam coğrafyamıza huzurlu, bereketli ve mutlu bir bayram dileklerimizi gönderiyoruz. Bodrum’daki tatilcilerimizin ve heşehrilerimizin güzel bir bayram geçirmesini diliyorum. Dönüş yolunda da herkes güvenli bir yolculuk yaparak sağ salim evine, yuvasına ulaşsın” mesajı verdi.

Bayramlaşmanın ardından İskele Meydanı’ndan marinaya doğru yürüyen ve esnafla sohbet edip bayramlarını kutlayan Aras, “Bu bayramda misafirlerimizin huzur içinde alışveriş yapmasını sağlayalım. Özellikle hanutçuluk konusunda duyarlılığınızı bekliyorum arkadaşlar.” uyarısında bulundu.

Başkan Aras’ın bir sonraki durağı ise Kızılağaç’taki kurban satış ve kesim yeri oldu. Burada hem esnafla hem de vatandaşlarla bayramlaşan Aras bir ihtiyaçları olup olmadığını sorarak “Bu  bayramda hiçbir sorun yaşanmamasını ve rahatsız edici görüntülerin olmamasını diliyoruz. Bunun için tüm arkadaşlarımız mesaide. Eksiğinizi, ihtiyacınızı lütfen bize bildirin. Ne siz mağdur olun, ne de burada vicdanları sızlatan görüntüler olsun” diye konuştu. Kızılağaç’taki kesim alanında kendisine bir kurbanlık hediye eden Kerem Yaşar isimli vatandaşı da kırmayan Aras, kurbanın kesilerek ihtiyaç sahiplerine ve Belediyenin geçici bakım evinde konaklayan misafirlere pay edilmesini istedi. Aras daha sonra geçici barınma evini ziyaret ederek burada bir süreliğine Belediyenin misafiri olan vatandaşlarla sohbet edip, bayramlarını kutladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ