logo

28 Ağustos 2019

BELEDİYE, BODRUM’DAKİ EĞİTİM YUVALARINI GÜZELLEŞTİRİYOR

Bodrum Belediyesi, 2019/2020 eğitim öğretim yılı öncesinde Bodrum’daki okullarda temizlik ve bakım çalışmalarını başlattı.

9 Eylül 2019 Pazartesi günü çalacak ilk ders zili öncesinde Bodrum Yarımadası’ndaki okullarda temizlik ve bakım çalışmalarını başlatan Bodrum Belediyesi, okulların acil ve öncelikli ihtiyaçlarını gidermek amacıyla ilgili müdürlüklerini harekete geçirdi.

Okul yönetimleri ve okul-aile birlikleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilen talepler doğrultusunda harekete geçen Belediye, okulların A’dan Z’ye ihtiyaçlarını tespit ederek eğitim yuvalarını güzelleştirmek için tüm birimlerini seferber etti. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler okulların bahçe temizliği ve çevre düzenlemesini yaparken, Destek Hizmetleri Müdürlüğü de iç ve dış cephe boyama ihtiyaçları için malzeme temin ederek, okul donanımında ihtiyaç duyulan bakım hizmetlerini veriyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de okul yollarındaki yol, kaldırım çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilk olarak Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi ve Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesinde kapsamlı bir bahçe temizliği gerçekleştirdi. Bugün de Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu’nda çalışmalarını sürdüren ekipler, eğitim yılının başladığı güne kadar bir program dahilinde pek çok okulu ziyaret edecek.

Eğitime yapılacak her yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içinde çalışarak, Bodrum’daki tüm okullarımızın ihtiyaçlarını, belediyemizin imkanları ölçüsünde gidereceğiz. Bakımlı bahçeler ve sınıflar hem çocuklarımızın hem de eğitimcilerimizin başarısını olumlu yönde etkileyecektir. Eğitim dönemi başladıktan sonra da gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda okullarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ