logo

30 Ağustos 2019

BÜYÜK TAARRUZ’UN 97. YIL DÖNÜMÜ KUTLANIYOR

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da çelenk sunma töreni ile başladı.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk başkumandanlığında kazanılan Büyük Taarruz’un 97. yıl dönümü resmi törenlerle ve belediyelerin düzenlediği etkinliklerle kutlanıyor.

Bodrum’daki kutlama programları Bodrum Belediye Meydanı’ndaki çelenk sunma töreni ile başladı. Törene, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Aslan, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet  Adagideli, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, oda başkanları, çeşitli STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İstihkam Yüzbaşı Bekir Serhat Özgüney, şu sözlere yer verdi:

“Türkiye Cumnuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz. Asil Türk Milleti, kahraman Türk ordusuyla birlikte varlığına ve vatanına kastedenlere karşı 97 yıl önce bugün kahramanlık ve şeref dolu tarihinden aldığı kudretiyle yeniden dirilerek topyekun bir varoluş mücadelesi sonucunda eşine tarihte az rastlanır bir zafer kazanmıştır. 26 Ağustos’ta Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapılarını Türklere açan kahraman ordumuz, 30 Ağustos Zaferi ile de Anadolu topraklarının Türk vatanı olduğunu önünde durulmaz bir irade ile düşmana ispatlamıştır.”

Kutlamalar akşam 20:30’da Marina önünden başlayacak olan fener alayı ile devam edecek. Belediye meydanında son bulacak olan fener alayı yürüyüşü sonrası, Ardahan’a Belediye Başkanı seçilen Türk Halk Müziği sanatçısı Faruk Demir, meydanda halka açık konser verecek. Demir, konserden elde edilecek gelirin Ardahan’da eğitim gören maddi gücü yetersiz çocuklara eğitim bursu amacıyla kullanılacağını açıkladı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ