logo

GAZİLERDEN,”BARIŞ PINARI HAREKATI”NA TAM DESTEK

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi, “Barış Pınarı Harekatı”na tam destek verdi.

Gaziler, Suriye’de bulunan askerlerimize destek amacıyla bugün Bodrum Belediye Meydanı’nda bir basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Ummahan Yurt, Tayfun Yılmaz ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Hasan Külcü ile Gaziler ve vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşı okuyup, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, ardından lokma döküldü.

Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Hasan Külcü, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bugün burada, Barış Pınarı harekatına katılan, şanlı ordumuzun kahraman askerlerini, Mehmetçiğimizi desteklemek amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Türk milleti olarak, tüm gazilerimizle barış pınarı harekatını tüm inancımızla kalbimizle destekliyoruz. PKK/YPG gibi emperyalist güçlerin maşaşı, sivil halkın ve bebelerin katillerini yok etmek, bölgeye huzur getirmek ve sınır güvenliğimizi sağlamak için Barış Pınarı Harekatı başlatılmıştır, Allah yar ve yardımcınız olsun.

Devletimizin, kararlı ve dik duruşu sayesinde, emperyalist güçlerin baskılarına boyun eğmemesi, askerlerimizin 9 gün gibi kısa sürede sivillere zarar vermeden, teröristlere gereken cevabı vermiştir. Bu sayede sahada olduğu gibi masa başında da hızlı bir diplomasi çarkı, kapalı kapılar arkasında, siyasi ve diplomatik pazarlıklar sonucu belli bir anlaşma sağlanmıştır. Dilerim, verilen süre içersinde anlaşmaya varılan konular gerçekleşir. Dilerim bu emperyalist güçlerin geri çekilme planı, oyalama veya teröristlere toparlanma zaman kazandırma taktiği değildir. Her ne olursa olsun, Türk devleti ve şanlı ordumuzun kahraman askerleri her zaman gereken cevabı verecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi olarak şahsım ve tüm gazilerim adına, şanlı ordumuzun kahraman Mehmetçiklerine başarılar diler, sağ salim ülkemize dönmelerini Allah’tan dilerim. İhtiyaç duyulduğunda görev almaya hazır olduğumuzu bildiririm.

Buradan tehditler savuran, ekonomik ve silah ambargoları uygulamak isteyen Avrupa ülkelerine sesleniyorum, tehditleriniz Türk halkını yıldıramaz. Terörle mücadeleden hiçbir güç bizi geri adım attıramaz. Teröristlere ve teröre destek veren tüm ülke ve devletleri şiddetle kınıyorum.

Söylemeden geçemeyeceğim. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Akıncı’nın talihsiz açıklamaları Türk halkını ve Kıbrıs Barış Harekatı gazileri olarak bizleri çok üzmüştür. 1974 yılında yapılan bu harekat yapılmamış olsaydı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diye bir devlet olmazdı. Bugün Kıbrıs’ta huzur varsa kahraman Türk ordusunun şehitleri ve gazileri sayesindedir. 1974 öncesi unutulmamalı, Kıbrıs mücahitleri unutulmamalıdır. Sayın Akıncı, sizi bu sözlerinizden dolayı şahsım ve tüm Kıbrıs gazileri adına şiddetle kınıyorum. Barış Pınarı Harekatındaki şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Allah ordumuza zaferler ve muaffakiyetler eylesin” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ