logo

“ANILARLA BODRUM” SERGİSİ KENT MÜZESİ’NDE

Anılarla Bodrum Sözlü Tarih Grubu’nun “Bodrum Gelinleri”, Ali Şengün Arşivi’nden “Eski Bodrum Fotoğrafları”, Slow Food Yaveş Gari Gönüllüleri’nin “Geleneksel Mutfak Gereçleri” ve “Bodrum Mübadilleri” ana başlıklarından oluşan  “Anılarla Bodrum Fotoğraf Sergisi”, Bodrum Kent Belleği Müzesi’ni ilk sergisi ile buluşturuyor.

Bodrum Belediyesi Sözlü Tarih Çalışma Grubu’nun “Anılarla Bodrum” Fotoğraf Sergisi, 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 16.00’da Bodrum Kent Müzesi’nde açılıyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katılımıyla gerçekleştirilecek açılış, kuruluş hazırlıkları devam eden ve Bodrum’un kent belleğinin yaşatılacağı “Kent Müzesi”nin de ilk etkinliği olacak.

Bodrum Belediye Başkanlığı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen “Anılarla Bodrum” fotoğraf sergisi, dört ayrı temayı aynı çatı altında buluşturacak. Bodrum’un tarihine, kültürüne, ritüel ve geleneklerine ışık tutan karma sergi, Sözlü Tarih Çalışma Grubu ile Slow Food, Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, Dilek Uslu ve Ali Şengün’ün katkılarıyla hayata geçirilen “Bodrum Geleneksel Mutfak Gereçleri”, “Bodrum Gelinleri”, “Eski Bodrum Fotoğrafları” ve “Bodrum Mübadilleri” temalı sergilerden oluşacak.

Anılarla Bodrum Fotoğraf Sergisi, 27 Ekim-27 Kasım 2019 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Bodrum Kent Müzesi

Atatürk Cad. (Eski Sanat Okulu cad.)

Share
#

SENDE YORUM YAZ