logo

BODRUM BELEDİYESİ’NDEN YOLLARA 47 BİN TON SICAK ASFALT

Bodrum Belediyesi, ilçenin tüm mahallelerinde yaklaşık 6 ay içinde toplam 47 bin ton sıcak asfalt dökümü gerçekleştirdi.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sezon boyunca ve devam eden günlerde Bodrum ilçe genelinde yaptığı asfalt yenileme, yol rehabilitasyon çalışmaları kapsamında yaklaşık 23 bin metrekare beton yol yaptı, 47 bin ton sıcak asfalt döktü. Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından başlatılan çalışmalarda son 6 aylık dönem içerisinde;

-16 km sathi kaplama,

-36 adet kasis,

-86 bin metrekare parke

-23 bin metretül bordür

-10 bin metrekare traverten

-900 metre uzunluğunda perde beton yapıldı.

Yaz sezonu biterken, yoğun kalabalığın azaldığı Ortakent, Yalıkavak, Gündoğan, Gölköy ve Turgutreis başta olmak üzere toplam 10 mahallede yollar rehabilite edildi, bazı yollara asfalt dökümü gerçekleştirildi. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bir kısmı Bodrum merkez mahallelerinde bakım ve onarım çalışmalarını sürdürürken, diğer ekipler de Konacık, Çırkan, Gazderesi, Gümbet, Cumhuriyet, Eski Çeşme, Kumbahçe ve Bitez mahallelerinin bazı cadde ve sokaklarında asfalt serim ve bordür tamiratı işlemlerini tamamladı. Ekipler, kazılar, çökme ve ondülasyon (dalgalanma) gibi nedenlerle oluşan olumsuzluklara müdahale ederken, taşkın riski taşıyan bölgelerde de menfez çalışmalarını başlattı.

Yalıkavak Geriş mahallesinde asfalt serimi, tesviye işlemi devam ederken Gölköy, Konacık, Kargı mahallelerinde de bakım-onarım, kaldırım uygulamaları büyük bir hızla sürdürülüyor. Yağmur mevsimi öncesinde yollarda mesai saatlerini sıklaştıran ekipler, bir taraftan da 26-27 Ekim tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleştirilecek Süperenduro Motor Yarışları parkur ve pist düzenlemesini gerçekleştiriyor.

ENGELLİLERİN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRAN BELEDİYE

Geçtiğimiz günlerde Bodrum sokaklarında tekerlekli sandalye ile dolaşarak dezavantajlı bireylerin kent yaşamında karşılaştığı sorunları yerinde tespit eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine “Bodrum’un tüm yollarını engelli bireylerimizin kullanımına uygun hale getirin” talimatını verdi. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren ekipler, Yalıkavak Mahallesi Şehit Engin Büyük Söylemez Caddesi’nde engelli rampası ve merdiven çalışması projesinin yapımına başladı.

FEN İŞLERİNE 2020 YILINDA 45 MİLYON LİRALIK BÜTÇE AYRILDI

Öte yandan, Bodrum’un tüm yollarında araç, yaya ve engelli bireylerin kullanım konforunu artırarak vatandaşın rahat ulaşımını sağlamayı hedefleyen Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün 2020 yılı bütçesi, toplam 45 milyon 704 bin TL olarak belirlendi. Bodrum’un altyapısı tamamlanan tüm yollarının adım adım rehabilite edileceğini belirten Başkan Aras, “Yol medeniyet demektir. Yapılacak her altyapı çalışmasının ardından modern ve kullanışlı asfalt çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Bodrum’un her mahallesini, her sokağını vatandaşımızın layık olduğu konfora ulaştırma sözümüz var.Bu süreçte, acil müdahale gereken tüm bölgelere ulaşıyoruz. Kış boyunca çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ