logo

ÖZLÜCE MAHALLESİNDE HUZUR TOPLANTISI YAPILDI

Menteşe İlçesi ‘ne bağlı mahallelerde gerçekleştirilen huzur toplantılarının sonuncusu Özlüce Mahallesinde gerçekleştirilirken, vatandaşlar düzenlenen toplantıdan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne bağlı mahallelerde yapılan ve  halkın devlet yetkililerine isteklerini ve sorunlarını yerinde ilettiği Kent Güvenliği ve Huzur Toplantılarının aralıksız olarak gerçekleştirilmesine devam ediliyor. Her ay Menteşe İlçesi ‘ne bağlı farklı bir mahallede gerçekleştirilen Kent Güvenliği ve Huzur Toplantılarının 2017 yılı içerisinde 12 farklı mahallede, 2018 yılı içerisinde 12 farklı mahallede, 2019 yılı içerisinde de 10 farklı mahallede olmak üzere toplam 34 defa gerçekleştirildiği öğrenildi.

2019 Yılı içerisinde Menteşe İlçesinde Kent Güvenliği ve Huzur Toplantılarının 10. su olarak Özlüce  Mahallesi ‘nde gerçekleştirilirken toplantıya Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız,  Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş,  Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ve  Menteşe İlçe Jandarma Komutanı Gürcan Özdilek ‘in yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi hizmet birimlerinin temsilcileri, Menteşe Belediyesi hizmet birimlerinin temsilcileri, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü temsilcileri, Menteşe Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü temsilcileri, Menteşe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü temsilcileri, Menteşe Sağlık Grup Başkanlığı temsilcileri, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile  bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldılar. Toplantıya Özlüce Mahallesi muhtarı, muhtarlık azaları ve mahalle sakinlerinin katılımın son derece fazla olduğu görüldü.

Toplantıda vatandaşlar dilek ve şikayetleri tek tek dinlenip ilgili kurumlar tarafından notlar alındı.  Alınan dilek ve şikayetlerle ilgili olarak toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine de söz hakkı verilirken, devletin her zaman vatandaşların yanında olduğu belirtilerek,  bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yanında olmaya devam edeceği söylendi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ