logo

YENIKÖY MAHALLESINDE HUZUR TOPLANTISI YAPILDI

Menteşe İlçesi ‘ne bağlı mahallelerde gerçekleştirilen huzur toplantılarının sonuncusu Yeniköy Mahallesinde gerçekleştirilirken, vatandaşlar düzenlenen toplantıdan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne bağlı mahallelerde huzur toplantılarının düzenlenmesine devam edilirken, düzenlenen toplantılarda mahalle sakinlerinin sorunları yerinde dinlenerek, gerekli çalışmalara vakit geçirilmeden başlanıyor.

Her ay Menteşe İlçesi ‘ne bağlı farklı bir mahallede gerçekleştirilen Kent Güvenliği ve Huzur Toplantılarının 2017 yılı içerisinde 12 farklı mahallede, 2018 yılı içerisinde 12 farklı mahallede, 2019 yılı içerisinde de 11 farklı mahallede olmak üzere toplam 35 defa gerçekleştirildiği öğrenildi.

2019 Yılı içerisinde Menteşe İlçesinde Kent Güvenliği ve Huzur Toplantılarının 11. si  Yeniköy Mahallesi ‘nde gerçekleştirilirken toplantıya Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkan Vekili Mehmet Güven,  Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Uğur Üstün, Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz,  Menteşe İlçe Jandarma Komutanı Gürcan Özdilek ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ahmet Bilgiç ‘in yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi,  Menteşe Belediyesi, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Menteşe Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü, Menteşe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Menteşe Sağlık Grup Başkanlığı, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile  bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldılar. Toplantıya Yeniköy Mahallesi muhtarı, muhtarlık azaları ve mahalle sakinlerinin katılımın son derece fazla olduğu görüldü.

Toplantıda vatandaşların dilek ve şikayetleri tek tek dinlenerek ilgili kurumlar tarafından notlar alındı.  Alınan dilek ve şikayetlerle ilgili olarak toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine de söz hakkı verilirken, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız  devletin her zaman vatandaşların yanında olduğunu belirtilerek,  bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğini söyledi. Kaymakam Yıldız, vatandaşlardan her zaman dilek şikayetlerini çekinmeden kendisine iletebieceklerini de belirtti.  Toplantı sonrasında Kaymakam Yıldız ve kamu kurumlarının temsilcileri mahalleyi gezerek esnafları işyerlerinde ziyaret ettiler.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ