logo

06 Aralık 2019

BODTO, KEŞAN TSO İLE KIYAS ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A. Kadir Mutaf, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İşçimen, Genel Sekreter Erdem Başak ve Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç 5 Aralık 2019 Perşembe günü Bodrum Ticaret Odasına kıyaslama çalışması yapmak üzere bir ziyarette bulundu.

Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç, Meclis Üyesi Toros Demirdöven, Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder’in katıldığı görüşmede Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile “Kardeş Oda Protokolü” imzalandı.

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon “Odamız tarafından başlatılan “4 Yöre 1 Oda projesi” kapsamında gerçekleştirdiğimiz Kardeş Oda Projemiz de Keşan ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odalarımızla protokollerimizi imzaladık. Odamız faaliyetlerinin sürdürülebilirliği ve devamlığı, bölgeler arası ilişkilerin güçlenmesi için Odamız olarak bütün çalışmaları destekleyeceğiz. Kardeş Oda Protokolü her iki Oda’ya hayırlı olsun.” dedi.

BODTO Yönetimi ile yapılan görüşmenin ardından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Erdem Başak ve Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç, BODTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder, Akreditasyon Sorumlusu Nermin Gönen, Dış Ticaret Araştırma Eğitim Proje Memuru Saadet Kocaman, Mali İdari İşler Personeli Gizem Altunkaya katılımı iki Oda arasında kıyaslama çalışmaları yapıldı. Çalışmalara Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven’de çalışmalara bir süre katıldılar.

İpsala Pirinci ve Bodrum Mandarini Coğrafi İşaret çalışmaları, markalaşma ve pazarlama konularında başlayan kıyaslama çalışması TOBB Akreditasyon Sistemi 1.3 İnsan Kaynakları Yönetimi, 2.2 Politika ve Temsil ve 2.5 Dış Ticaret maddelerinin kıyaslanması ve incelenmesi ile son buldu.

BODTO Genel Sekreteri Prof.Dr.Fuat Önder, üyeye verilen hizmet ve yapılan çalışmaların raporlanması aşamasında farklı uygulamaları görerek, yeni ve farklı önerilerle kendimizi geliştirmek için hem kıyas hem de kardeş oda çalışmalarımız devam edecektir diyerek inceleme ziyaretini değerlendirdi.

Başarılı geçen kıyaslama ziyaretinden sonra her iki Oda raporlama yaparak, çalışmaların tamamlanması ardından iyileştirme faaliyetlerini planlayacaktır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ