logo

20 Aralık 2019

PATİ PAKET SERVİS : ÇÖP DEĞİL; MAMA

Pati Paket Servis

İşte karşınızda #PatiPaketServis! Çoğumuz, restoranlarda yediğimiz yemeklerden artanları plastik poşetlerde ya da aluminyum kaplarda paket yaptırıp evimizde ya da sokağımızda beslediğimiz dostlarımıza götürmüşüzdür. Ancak özellikle sokaklardaki canları beslerken, bu durum diğer bir sorunun ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor: Çevre Kirliliği.Biz de hem besleme duyarlılığını özendirmek hem de çevre kirliliği sorununu azaltabilmek için basit bir şekilde şekillendirilip katlanarak birer mama kabına dönüşen doğa dostu Kraft Amerikan servisler geliştirdik. Projemize ilk etapta elini uzatan Eskiköy Bodrum ve BİLCELL BİLGİSAYAR İLETİŞİM oldu. Her iki kuruma da sonsuz teşekkür eder, tüm Bodrumlular'dan, Bodrumlu marka ve işletmelerden aynı duyarlılığı göstermelerini bekleriz. Bizimle misiniz?

Beni Unuttunuz paylaştı: 12 Aralık 2019 Perşembe

Geçtiğimiz Şubat ayında Toprak Ajans, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Hayvan Hakları Derneği işbirliği ile ortaya çıkartılan Beni Unuttunuz Projesi, ikinci adımıyla sadece Bodrum’u değil, tüm Türkiye’yi ilgilendiren bir sosyal sorumluluk hareketi başlattı.

Bodrum’a tatil amaçlı gelenlerin evcil hayvanlarını burada terk etmeleri sonucu oluşan drama ve barınaklardan hayvan sahiplenmenin önemine vurgu yapan Beni Unuttunuz  projesi hem yerel hem de ulusal basında yoğun bir ilgi görmüştü.

Proje, geçtiğimiz günlerde ikinci adımı olan Pati Paket Servis uygulaması ile tekrar faaliyete geçerek hem sokakta yaşam mücadelesi veren canların beslenme sorununa, hem besleme yapılması sonucu oluşan çevre kirliliğine hem de restoranlarda ortaya çıkan atık yemek sorununa bir çözüm sunuyor. Basitçe katlanarak bir mama kutusu haline gelen Amerikan Servisler ile restoranlarda yenmeyen yemeklerin sokak hayvanları için taşınabilmesi sağlanırken, bu ürünün Kraft kağıttan imal edilmesi sebebiyle çevrede oluşan plastik, naylon ve alüminyum kirliliğinin de önüne geçmesi hedefleniyor.

Şu an Bodrum’un önde gelen firmalarından Eski Köy Restoran ve Bilcell Bilgisayar İletişim sponsorluğunda başlamış olan projeye Türkiye’nin her yerinden yoğun bir ilgi gösterilmeye başlandı. Patenti Toprak Ajans’a ait olan Pati Paket Servis Amerikan servisleri, ajans üzerinden üretilerek ülkenin her yerine gönderilebiliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ