logo

25 Aralık 2019

BELEDİYE EKİPLERİNDEN YAĞMUR MESAİSİ

Bodrum’da 23 Aralık Pazartesi günü etkili olan şiddetli yağış, Bodrum Belediyesi ekiplerini seferber etti. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gün boyunca tıkanan mazgal ve dere kanallarına müdahale ederek, taşkın olaylarının yaşanmasına engel oldu.

Yağışlı havanın etkisine giren Bodrum’da Belediye ekipleri, Başkan Ahmet Aras’ın talimatıyla alarma geçti. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bodrum Çevre Yolu ile Turgutreis karayolunun yanı sıra Neyzen Tevfik Caddesi ve Bodrum Belediye Meydanı’nda aralıksız mesai yaptı. Yapılan müdahaleler sonucunda su taşkınlarının önüne geçildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kuvvetli yağışın etkili olduğu bölgelere giderek durum tespiti yaptı. Belediye Başkan Yardımcıları, bazı meclis üyeleri ve birim amirleriyle birlikte Fen İşleri ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Aras, etkisini bir süre daha devam ettirecek olan yağışlar nedeniyle yoğun bir çalışma yaptıklarını söyledi. Özellikle Türkkuyusu Caddesi’ne ve oradan da belediye meydanına ulaşan yağmur sularını kontrol altına almak için tedbir aldıklarını kaydeden Başkan Aras  “Dün yaşanan yağmurda vatandaşımızın mağduriyetinin büyük ölçüde önüne geçmeyi başardık. Bodrum Çevre yolunda ciddi bir su birikintisi oldu. Suyu tahliye etmek için yaptığımız müdahale, sezon öncesi almaya başladığımız tedbirler sayesinde kısa zamanda olumlu sonuç verdi.  Fen İşleri ekiplerimiz, suyu 1996 yılında yapılmış olan yağmur drenajına yönlendirerek kısa zamanda tahliye etti. Her yağmurda mağduriyet yaşanan Türkkuyusu’nda yoğun yağmura rağmen herhangi bir sel ve su taşkını olmadı. Bodrum’un tüm risk taşıyan bölgelerinde bu tür müdahalelerimiz devam edecek” diye konuştu.

Öte yandan bazı işyerlerinde yağmur sonrası yaşanan olumsuzluklar da Belediye ekiplerince giderilmeye çalışılıyor. Ekipler, vatandaşlardan gelen taleplere anında cevap vermeye çalışıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ