logo

YENİ ÜYE’Yİ GALİP GÜR KABUL ETTİ

Merkezi Fransa olan ve Bodrum’un Türkiye’den tek üye olduğu Dünyanın en güzel koyları birliği’ne Vietnam’dan Lan Ha koyu birliğin 47’nci üyesi olarak kabul edildi.

Yaklaşık 1 yıldır üyelik görüşmelerini sürdüren Lan Ha koyu için son karar Birliğin genel sekreteri Bodrum’lu turizmci Galip Gür tarafından bizzat denetlenerek verildi.

Vietnam’a resmi olarak davet edilen Galip Gür Lan Ha koyunun bağlı olduğu Hai Phong ( hayfong olarak okunur) kentinde en üst düzey yetkililerle toplantılar yaparak üye koy hakkında bilgiler aldı ve incelemelerde bulundu. Gür’ün Vietnam ziyareti yerel ve ulusal basında geniş yer aldı.

Lan Ha yakın komşusu Dünyaca ünlü Ha Long koyunun bir uzantısı konumunda. Bünyesinde yeşiliklerle kaplı 400 e yakın adacık, yüzlerce plajı, zengin deniz ürünleri ve bozulmamış doğası ile şimdiden popular olmaya başlamış durumda.

Konuyla ilgili olarak birlik eski başkanı ve bu dönem genel sekreteri olan Galip Gür “Lan Ha koyu üyelik sürecinin bu son aşamasında çok güzel hazırlanmış. Gördüklerim  beni çok etkiledi.Turizm’de popular olmaya başladıkları bu geçiş süresinde Birliğe üye olanın önemini çok iyi kavramış durumdalar.Konuya en yetkili kişlierin son derece yakın ilgi göstermeleri beni çok memnun etti. Çevre korumacılığı konusunda son derece ilerleme kaydetmişler.Birliğimize üye olmayı gerçekten hak ettiklerini düşünerek olumlu rapor hazırlayıp yönetim kuruluna gönderdim. Üyelik görüşmeleri aşamalarında Bodrum olarak kendilerine yardımcı olmamız tüm yetkilileri çok memnun etti” dedi.

Lan Ha koyunun üyelik sertifikası Bodrum’unda katılacağı büyük bir tören ile kendilerine takdim edilecek.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ