logo

08 Ocak 2020

ALLIUM VILLAS RESORT’TAN DOĞAYA NEFES

Orman yangınları ve iklim değişikliği yüzünden, zor günler yaşayan tüm dünya için hareket etme zamanı diyen Allium Villas Resort Bodrum çalışanları, işe kendi çevrelerini ağaçlandırarak başladı.

Dünyanın akciğerleri olan ormanlar gün be gün azalırken, bunun doğaya yansımasını ne yazık ki tüm açıklığı ile yaşadığımız günlerdeyiz. İşte tam da bunun önemine vurgu yapmak, yeşil ve temiz bir doğada nefes alıp vermenin değerini hatırlatmak için Allium Villas Resort Bodrum çalışanları işe kendi çevrelerinden, yani Yalıkavaktan başlayarak, Yalıkavak bölgesinde fidan dikimi gerçekleştirdi.

Tüm çalışanların kendi elleri ile dikip, suladıkları zeytin fidanları, havayı temizlemek, oksijen üretmek ve erozyonu önlemek için şimdiden işe koyuldu bile. Olgun bir ağacın, 2 kişinin günlük ihtiyacı kadar oksijen ürettiğini ve yılda 6 kiloya yakın karbonu emip, sera gazı etkisini azalttığını düşünürsek, Allium Villas Ekibi 40 kişinin oksijen ihtiyacını karşılamış ve 120 kilo karbondioksidin doğadan emilimini sağlamış oluyor.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘’doğaya nefes’’ adı altında ağaçlandırma çalışmalarına devam edecek olan Allium Villas Resort Bodrum ekibi, doğaya sağladıkları fayda ile Bodrum’un oksijenini ve güzelliğini daha da artırmış oldular.

 Allium Villas Resort Bodrum hakkında:

Eşsiz Yalıkavak Marina’ya bir taş atımı uzaklıkta bulunan, “2019 Dünya Seyahat Ödülleri”’nde “Avrupa’nın En İyi Butik Resort’u” ödülüne aday gösterilen Allium Villas Resort aynı zamanda Yalıkavak’ın en yeni ve lüks butik otellerinden biridir. Her biri 4 ila 8 odadan oluşan ve Ege Denizi manzarasına bakan bir yamaca konumlanmış Allium Villas Resort titizlikle ve zevkle dizayn edilmiş 9 villadan oluşmaktadır. 36 odanın her biri “shabby chic” tasarımıyla, Ege denizi ve adalar ile bezenmiş kesintisiz ufuk çizgisinin keyfini çıkarırken, sizlere günlük rutinlerden kaçmak için mükemmel bir saklı cennet yaratıyor. Geleneksel İtalyan Trattoria stilinde farklı İtalyan lezzetleri sunan Ayva Restoran’ın zarif sadeliği, yakınındaki eşsiz Yalıkavak Marina’nın cazibeli parıltısı ile karışarak kendine özgü hoş bir kontrast oluşturur. Hepimizin de bildiği gibi, hiçbir lüks otel dünya çapında bir Spa’ya sahip olmadan tamamlanmış sayılmaz. Allium Villas Resort’u da, Sauna, Buhar Odası, Tuz Odası, Türk Hamamı, geleneksel Türk ve Uzakdoğu masajlarıyla “Allium Spa” tamamlıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ