logo

13 Ocak 2020

ZEYTİNLİKLERİNE ARAÇLARIYLA GİDEBİLECEKLER

Hizmet odaklı bir çalışma ilkesiyle vatandaşın ihtiyaçlarına cevap veren Bodrum Belediyesi kırsal kesimdeki bahçe yolları öncelikli olmak üzere ilçe genelindeki yol bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Açık Mikrofon” toplantılarında Karaovalı çiftçilerin başlıca talepleri arasında yer alan yol sorunları Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla gideriliyor.

ZEYTİNLİKLERİNE ARAÇLARIYLA GİDEBİLECEKLER

Turizm sezonu sonrasında Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Karaova Bölgesindeki mahallelerde başlattıkları çalışmalar kapsamında;

Çamlık Mahallesinde 1450 metre, İrmene Mahallesinde 1200 metre, Kumköy Mahallesinde 1850 metre, Çamarası Mahallesinde 2170 metre, Bahçeyakası Mahallesinde 500 metre ve Pınarlıbelen Mahalle’sinde ise 150 metre olmak üzere toplamda 7320 metre yeni yol açıldı. Çiftçilerin, zeytinliklerine ve tarlalarına araçlarıyla daha rahat ulaşabilmeleri için başlatılan proje açılan yolların düzenlemesi ve yeni bahçe yollarının projelendirme çalışmalarıyla devam ediyor.

Ekipler öte yandan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri ile işbirliği içinde dere yataklarını temizleme çalışmalarını gerçekleştiriyor.

ÜRETİLEN ASFALTIN YARISI YAMALARDA KULLANILDI

2019 yılında, asfalt üretim tesisinde 53 bin ton asfalt üretilmiş olup bunun 27 bin tonu Büyükşehir belediyesine bağlı su ve kanalizasyon işlerinin yaptığı kazı sonrası tamiratlarda yama olarak kullanıldı. Üretilen asfaltın geri kalan yaklaşık 26 bin tonu ilçe genelindeki cadde ve sokaklarda kullanıldı.

EKİPLER SADECE YOL YAPMIYOR

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yol açma ve onarım çalışmalarının yanı sıra sosyal projelere de imza atıyor. Fen İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Batmaz çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Bodrum’da iki farklı bölgede 5-6 mahallenin faydalanabileceği ortak bir noktada çok amaçlı salonlar yapılacak. Çok amaçlı salon yapımı için yer tespiti ve proje çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında belediye ekiplerimiz, ihtiyaç duyulan noktalara menfez yapımı ile gerekli noktalardaki şarampol açma çalışmalarını yaparak yolların ömrünü uzatıyor. Ayrıca, 2020 yılında da sathi kaplama çalışmaları devam edecek.”

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmaları kapsamında; beton, stabilize, ham yol çalışmalarının yanı sıra klasik parke yapımı, yol tesviye çalışmaları, kaldırım tamiratları, taş duvar imalatı, yağmur suyu uzaklaştırma çalışmaları, mazgal temizlikleri, meydan düzenlemeleri gibi işler titizlikle yürütülmeye devam ediyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ