logo

MESLEK HİZMET ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bodrum Rotary Kulübü tarafından her yıl mesleğinde başarılı olmuş kişilere verilen meslek hizmet ödülleri Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Sabancı ve Huri Can’a verildi.

Bir otelde düzenlenen Rotary Kulüp olağan toplantısında konuşan Kulüp Başkanı Muzaffer Dağgez yaptığı konuşmada “Bu yıl yönetim kurulu olarak yaptığımız değerlendirme sonucunda Türk Sanat Müziği’ne uzun yıllardır verdiği hizmetler ve sanat elçisi olarak yetiştirip gelişimini sağladığınız binlerle ifade edilebilecek öğrencilerinize katkılarınızdan dolayı Prof. Dr. Nevzat Atlığ’a, Turgutreis Klasik Türk Müziği Korosu ve Bodrum Zeki Müren Derneği Korosu Şefi Ahmet Sabancı’ya ve örnek bir zeytinyağı işletmesi kurup markalaştırarak başarılı bir kadın girişimci olan Huri Can’a meslek hizmet ödülü vermeyi uygun bulduk” diye konuştu.

Ödül alan konukların yaptıkları konuşmalardan sonra meslek hizmet ödülleri Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Emel Çakaloğlu, kulüp başkanı Muzaffer Dağgez ve Kulüp Yönetim kurulu üyesi Petek Atalay tarafından verildi.

Nevzat Atlığ yaptığı konuşmasında Bodrum’un kültür ve sanat anlayışı nedeniyle çok büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekerek “Nedense bu potansiyeli harekete geçirmek için fazlaca bir gayret müşahade edemiyorum. Burada bir özel üniversite kurulup hem batı müziğini, hem Türk müziğini, hem tiyatroyu, hem de yarı zamanlı konservatuarı içine alacak bir üniversite kurulmasını arzu ediyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ