logo

DECOYAP KAPILARINI AÇTI

İnşaat sektörünün en kapsamlı buluşması olarak bilinen Bodrum Dekorasyon Tadilat ve İnşaat Malzemeleri Fuarı ‘Decoyap Bodrum’ renkli görüntülerle açıldı. Açılışta konuşan Başkan Aras, “Çok özel bir yer olan Bodrum’un değerlerini el birliği ile koruyarak gelecek nesillere aktarmak zorundayız” dedi.

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle önceki gün Konacık Herodot Kültür Merkezi Fuar ve Sergi Alanı’nda kapılarınıaçtı. Açılışa, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcıları Önder Batmaz ile Emel Çakaloğlu, BODTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, BESİAD Başkanı Engin Kaplan ve firma yetkilileri katıldı.

BAŞKAN ARAS: “BODRUM’UN DEĞERLERİNİ EL BİRLİĞİ İLE KORUMALIYIZ”

Fuara katılan firmalara katkılarından dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Aras şunları söyledi:

“Türkiye’nin ekonomisine en çok katkı yapan iller arasında bulunan Muğla’ya en büyük ekonomik katkıyı sağlayan Bodrum farklı sektörlere ev sahipliği yapıyor. İnşaat sektörü de bunların başında geliyor elbette. Bizim Bodrum’daki yapılaşma ile ilgili politikamız en başından buyana aynıdır. Bodrum’un doğasına, mimarisine, dokusuna, insanına zarar veren bütün projelerin karşısında olmaya devam edeceğiz ama bu demek değil ki, inşaat sektörünün tamamen karşısındayız. İhtiyaç duyulan ve Bodrum’a Bodrumluya zarar vermeyecek projelerin arkasındayız. Bodrum çok özel bir yer ve bu özelliğini koruyarak gelecek nesillere aktarmamız lazım. Bizimle birlikte, Bodrumluların, yatırımcıların, bütün kamu kurum ve kuruluşların devletin Bodrum’un değerlerine sahip çıkmasını istiyoruz.”

Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün artık bir “noter” gibi değil Bodrum’un imar durumuna şekil veren bir kurum olarak çalışacağını ifade eden Başkan Aras, yatırımcıları yüksek duvarlı geniş kapalı alanlı mekanlar yapmak yerine halkla iç içe olan açık ve ferah mekanlar yapmaya davet etti.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı. Daha sonra bir personel giyim firması tarafından amatör mankenlerin sunduğu iş kıyafetleri defilesi sergilendi. Defilenin ardından stantları tek tek gezerek firma yetkilileri ile görüşen Başkan Aras ürünler hakkında bilgiler aldı.

FUAR ALANI BİR ANDA CANLANDI

Bodrum mandalina dondurması bisikleti de fuar alanı girişinde görücüye çıktı. Üç tekerlekli bisiklet arkasındaki dev mandalina kasası ile fuarın maskotu gibi oldu. Bisiklete binerek fuar alanı içinde dolaşan Başkan Aras, mandalina gibi Bodrum’a değer katacak ürünlerin üreticilerine destek olmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

25 OCAK GÜNÜNE KADAR AÇIK OLACAK

Fuarda, iç yapı dekorasyon ürünlerinin yanı sıra aydınlatma, dış cephe, su, ses ve yalıtım sistemleri, soğutma ekipmanları ve güneş enerjisi ile elektrik üretim teknolojileri gibi ürünlerin sergilendiği stantlar yer alıyor. Fuar, inşaat ve yan sektörlerinin yanı sıra turizm firmalarına da hitap ediyor. Herodot Kültür Merkezi’ndeki Fuar, 25 Ocak tarihine kadar her gün 13:00- 21:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ