logo

03 Mayıs 2020

ŞEHİRLER ARASI ULAŞIM YASAĞINDA SON SAATLER

İçişleri Bakanlığı’nın 3 Nisan tarihinde aldığı ve 18 Nisan tarihinde yeniden uzattığı şehirler arası ulaşım yasağı bu gece sona eriyor.

Şehirler arası ulaşım yasağı, uzatılmadığı takdirde bu gece sona eriyor.

SON SAATLER

İçişleri Bakanlığı tarafından 3 Nisan tarihinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 günlük ulaşım yasağı getirmişti. Bakanlık daha sonra 18 Nisan’da aldığı uzatma kararıyla ulaşım yasağını 3 Mayıs 2020 olarak belirlemişti. Bu gece saat 00.00’da bu yasak bitmiş olacak. Yasağın uzatıldığına dair ise şu ana kadar İçişleri Bakanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gece 00.00’da 30 büyükşehir ve Zonguldak’a dair çıkarılan seyahat yasağı kalkmış olacak ve Pazartesi gününden itibaren bu şehirlerde yaşayan yurttaşlar, aksi yönde bir karar alınmadığı takdirde seyahat edebilecek.

30 BÜYÜKŞEHİR VE ZONGULDAK

Alınan kararla birlikte 30 büyükşehir (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ve Zonguldak’a giriş çıkışlar yasaklanmıştı. Yasağın bitimiyle birlikte yeni bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ