logo

10 Mayıs 2020

KİMLİK BİLGİLENDİRME İŞLEMLERİ ARTIK ELEKTRONİK ORTAMDA

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu kapsamında, işverenlerin çalışanlarına ait kimlik bilgilendirme işlemlerini artık elektronik ortamda yapılabilecekleri duyuruldu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu’nda 25/03/2020 tarihinde yapılan düzenleme ile Kanunun 6 ncı maddesi gereği Her Çeşit Ticaret ve Sanat Amacı Güden İş Yerlerinde çalışanlara ait kimlik bildirim işlemlerinin (Çalışanlara Ait Kimlik Bildirme Belgesi Form-2) elektronik ortamda da yapılabileceği ile ilgili değişiklik yapılmıştır.

Bu kapsamda Polis Merkezi Amirliklerine fiziki olarak elden getirilen “Çalışanlara Ait Kimlik Bildirme Belgesinin elektronik ortamda yapılmasına olanak sağlayacak internet adresi (https://kbscalisan.egm.gov.tr) 20/04/2020 tarihinde kullanıma açılmıştır.

“Kimlik Bildirim Sistemi/Çalışan Bildirimi” projesini kullanmak isteyen işyerleri, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, vergi levhası, http://adreskodu.dask.gov.tr adresinden öğrenebilecekleri iş yerinin adres kodu ve aktif olarak kullandıkları e posta ile birlikte Bodrum Polis Merkezi Amirliği ya da Yalıkavak Polis Merkezi Amirliğine başvurmaları gerekmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ