logo

05 Haziran 2020

YENİ NORMALLEŞME SÜRECİ

Mart ayında ülkemizde etkilerini görmeye başladığımız Covid-19 salgını kapsamında ekonomik ve sosyal konularda pek çok yeni düzenleme ile salgına karşı önemler alındı ve yaklaşık 2 ay boyunca ülkemizde çeşitli kısıtlamalarla hastalıkla mücadele edildi.

1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle ise salgın ile mücadelede yeni bir sürece başlayarak yeni normalleşme programlarıyla 26 Mart 2020’den bu yana kapalı işletmeler ilk olarak 11 Mayıs 2020’de hizmete başlamıştı. Bugün itibariyle de kapalı olan tüm işletmeler yeniden hizmete açılıyor. Pek çok önlem ve çeşitli düzenleme ile başta yeme-içme sektörü, konaklama tesisleri, spor salonları, kreşler, müze ve ören yerleri gibi pek çok işletme bugün önlemlerini alarak başlangıç yapıyor.

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon yaptığı açıklamada, “Bugün tüm işletmelerimiz için önemli bir gün. 1 Haziran Pazartesi itibariyle normalleşme programı ile ticari hayatlarımıza geri dönüyoruz. Bu süreçte yeni sezon için hazırlıklarımızı yapıp, salgın ile mücadelede gerekli önlemleri alarak faaliyetlere başlamak için heyecanlıyız. Bodrum Ticaret Odası her zaman üyelerinin yanında olmaya devam edecektir. Gelecek günlerde hem eğitimlerle, hem bilgilendirme kitapçıkları ile üyelerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Başta yeme-içme sektörü, turizm sektörü ve hizmet sektörlerimiz olmak üzere yeni dönemde tüm işletmelerimizin sağlıkla ekonomik olarak bol bereketli ve kazançlı bir süreç geçirmesini diliyorum.” diyerek BODTO üyelerine ve Bodrum ekonomisine olan desteği dile getirdi.

BODTO Üyelerinin dikkat etmesi ve özen göstermesi gereken son güncel genelgelerin web adresleri ise şöyle:

Share
#

SENDE YORUM YAZ